Ocenění

Veletržní novinky 2017: BROKILON a GORGONA (ukázky)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 4 Květen 2017 22.25

Ve dnech před veletrhem Svět knihy v Praze se nakladatelé tradičně předhánějí v chrlení mnohdy dlouho očekávaných knižních novinek, aby zástupy návštěvníků měly co nakupovat s veletržní slevou. V tomto týdnu vám přineseme ukázky z aktuálně vydaných či v nejbližších dnech připravovaných knih. Nakladatelství Brokilon nedávno vydalo další svazek své ostře sledované edice Evropská space opera, jde o román Čas oblevy naší bývalé přispěvatelky Venduly Brunhoferové, které nezbývá než pogratulovat. Také nakladatelství Gorgona si pro nás v předveletržním čase připravilo debutový román české autorky. Zuzana Hartmanová nám v povídkovém fantasy románu slibuje cynickou nekromantku ve víru konfliktu mezi bílou a černou magií…

Cas-oblevy-obalka

Vendula Brunhoferová: Čas oblevy

brožovaná, obálka Lukáš Tuma, 543 stran, 348 Kč

Tuomas Aaltonen se živí jako úspěšný nájemný vrah, skrytě cestující mezi dvěma korporátními říšemi, které se za staletí transformovaly do podoby přátelských sousedů. Jenomže poslední, řádně zpackaná mise vychýlí život tohoto muže úplně jiným směrem. Tajemná data o megalomanském projektu, která se mu dostanou do rukou, mají potenciál dotknout se existence všech, od nejvyššího vedení až po obyčejné občany – a to v obou korporátech.

Nález podivné oběti a pátrání po jejím vrahovi dává policistce Jane Sungové nečekanou možnost vrátit se tam, odkud pochází, a kam už se nikdy vydat nechtěla – do tajemného světa, který před staletími s korporáty z velké části zpřetrhal vazby a kde nebyla běžnou strážkyní zákona, ale někým jiným. Minulost je však neúprosná a dříve či později se stejně připomene. Tuomas, Jane, ale i další, dobrovolní či nedobrovolní, aktéři musejí čelit vypočítavému nepříteli, jenž manipulací se životy ostatních rozehrává šílenou vesmírnou partii, jaké lidstvo dosud nečelilo.

Ukázka z knihy:

Brokilon-300x103

Nocni-labut-obalka

Zuzana Hartmanová: Noční labuť

vázaná, obálka Dominik Broniek, ilustrace Jitka Šenkeříková272 stran, 269 Kč

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku.

Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe…

Povídkový román z Accadu – temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové.

Ukázka z knihy:

gorgona-logo

553 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Comment by Kim — 5.5.2017 @ 6.24

  Doufám v dopsání Algoru.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Comment by idle — 5.5.2017 @ 9.04

  O „dopsání“ v tuhle chvíli až tak nejde, třetí díl je dopsaný a připravuje se k vydání. A čtvrtý naopak ještě chvíli potrvá. :)

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Comment by Kim — 5.5.2017 @ 18.13

  Bezva zpráva

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.