Ocenění

Veletržní novinky 2017: EPOCHA (ukázky)

Autor | Aktuality | Středa 3 května 2017 21.00

Ve dnech před veletrhem Svět knihy v Praze se nakladatelé tradičně předhánějí v chrlení mnohdy dlouho očekávaných knižních novinek, aby zástupy návštěvníků měly co nakupovat s veletržní slevou. V tomto týdnu vám přinášíme ukázky z aktuálně vydaných či v nejbližších dnech připravovaných knih a pokračujeme s nakladatelstvím Epocha. Na knižních pultech už dnes najdete román Frost debutujícího Oskara Fuchse, jenž se v něm pokusil namíchat u nás tak oblíbenou směs neustávající akce a přívalu humoru. Od dubna si můžete zakoupit rovněž knižní novinku Válka zrcadel od zkušené Terezy Matouškové. Obě knihy se budou na veletrhu křtít a na stánku Epochy budete mimo jiné moci zakoupit i povídkový výběr Protože se stmívá od Jany Rečkové…

Frost_FRONT

Oskar Fuchs: Frost

brožovaná, obálka Žaneta Kortusová, 168 stran, 159 Kč

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat.

Ukázka z knihy:

Valka_zrcadel_FRONT

Tereza Matoušková: Válka zrcadel

brožovaná, obálka Alena Kubíková, 224 stran, 185 Kč 

O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít, a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jakoby nestačily intriky a politické hry. Začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Odkaz bytostí, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu.

Ukázka z knihy:

Nakladatelství Epocha vás srdečně zve na besedu spojenou se křtem novinek, která se bude konat v pátek 12. 5. 2017 od 10.00 v sále Fantasy a sci-fi. Oba autoři budou po akci na vedlejším stánku P615 podepisovat své tituly. Druhá autogramiáda se uskuteční  na stánku P615 v sobotu 13. 5. od 13.00.

fantasticka_epocha_logo

1 260 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.