Ocenění

Veletržní novinky 2017: HOST (ukázky)

Autor | Aktuality | Pátek 5 Květen 2017 17.40

Ve dnech před veletrhem Svět knihy v Praze se nakladatelé tradičně předhánějí v chrlení mnohdy dlouho očekávaných knižních novinek, aby zástupy návštěvníků měly co nakupovat s veletržní slevou. V tomto týdnu vám přinášíme ukázky z aktuálně vydaných či v nejbližších dnech připravovaných knih a pokračujeme s nakladatelstvím Host. Na knižních pultech už najdete obsáhlý román Projekt Kronos debutujícího Pavla Bareše. Dočkali jsme se rovněž jednoho z nejopěvovanějších zahraničních románů minulého roku, jímž se stal debutový román Všichni ptáci na nebi od Charlie Jane Andersové, jejíž tvorbu znáte i ze stránek časopisu XB-1. Čerstvě pak vyšel i román Řád zlomených křídel od čtenářům xbéčka rovněž dobře známé Aliette de Bodardové…

Anders_Vsichni-ptaci

Charlie Jane Anders: Všichni ptáci na nebi

vázaná, překlad Milan Pohl, obálka Will Staehle, 423 stran, 349 Kč

Temně zábavný příběh o střetu magie s technologií, o životě a lásce ve světě stojícím na pokraji apokalypsy.

Poté co se na střední škole cesty Patricie Delfinové a Laurence Armsteada za podivných okolností rozdělily, ani jeden z nich nečekal, že toho druhého ještě někdy uvidí. Koneckonců, když jeden získá magické schopnosti a druhý sestrojí dvouvteřinový stroj času, lze očekávat, že jim to oběma pořádně zamíchá životem.

Ale teď jsou dospělí, žijí v Mekce hipsterů San Francisku a svět kolem nich se rozpadá. Laurence je konstruktérský génius pracující na odvrácení globální katastrofy prostřednictvím technologických zásahů. Patricia absolvovala Eltisleyský labyrint, tajnou čarodějnickou akademii, a spolu s dalšími mágy bojuje proti neduhům, které ohrožují nemocnou společnost. Laurence s Patricií nemají ani tušení, že něco většího než oni sami, co začalo před lety v jejich dětství, je odhodláno svést je dohromady — aby svět zachránili, nebo aby jej ponořili do ještě větší temnoty.

Ukázka z knihy:

Bares_Projekt-Kronos

Pavel Bareš: Projekt Kronos

vázaná, obálka Karel Jerie, 568 stran, 369 Kč 

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech…

Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.

Ukázka z knihy:

host-logo

538 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by idle — 6.5.2017 @ 20.25

    Na Projekt Kronos jsem dneska viděla spoustu reklam v metru. Vypadá to, že mu Host opravdu věří. To u nových autorů nebývá až tak časté.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Comment by hseiner — 7.5.2017 @ 14.21

    Ale zase podle ukázky se to jeví být cílené spíš na nežánrové (mainstreamové) čtenáře, co mají zrovna chuť si dát něco s příměsí SF. Pokud i zbytek knihy nabízí podobně přímočaré, nenáročné čtení a okoření to napětím a dobrodružstvím, může to být od HOSTu sázka na jistotu a právě na neokoukané jméno; a pro autora (23 let) pohodový a úspěšný debut. Držím mu palce. Jen možná část peněz na reklamu mohla padnout na jazykové korektury („zmobilizovat zbytky klidu“ apod.).

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.