Ocenění

Veletržní novinky 2017: TRITON (ukázky)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 11 Květen 2017 7.15

Ve dnech před veletrhem Svět knihy v Praze se nakladatelé tradičně předhánějí v chrlení mnohdy dlouho očekávaných knižních novinek, aby zástupy návštěvníků měly co nakupovat s veletržní slevou. V tomto týdnu vám přinášíme ukázky z aktuálně vydaných či v nejbližších dnech připravovaných knih a pokračujeme s nakladatelstvím Triton. Ti nejprve potěšili fanoušky Davida Eddingse objemným souhrnným vydáním trilogie Elénium, dnes už klasickou sérií ze zlatých časů epické fantasy. Těšit se navíc můžeme i na omnibusové vydání volně navazující trilogie Tamuli. Začátkem nové urban fantasy série (toho času trilogie) u nás dosud neznámého Ariho Marmella je román Žhavé olovo, chladné železo. Pokračování by se mělo česky objevit možná ještě letos…

Elenium_obalka

David Eddings: Elénium

vázaná, překlad Robert Tschorn, obálka Dusan Kostic, 832 stran, 599 Kč

Trilogie Elénium patří již více jak dvacet let do zlatého fondu klasické fantasy. Její autor David Eddings namíchal mistrovskou směs dobrodružství a humoru, magie i romantiky, dávných proroctví i ohavného politikaření… Nechte se i vy okouzlit nestárnoucí klasikou a vydejte se spolu s odvážnými pandionskými rytíři pátrat po klenotu, který jediný může zachránit krásnou královnu a zabránit zvrácenému bohu ovládnout svět.

Souborné vydání románů Diamantový trůn, Rubínový rytíř a Safírová růže.

Ukázka z knihy:

Zhave_olovo_obalka

Ari Marmell: Žhavé olovo, chladné železo

brožovaná, obálka Zdeněk Uherčík, obálka Julia Lloydová, 336 stran, 269 Kč 

Mick Oberon by mohl být jen dalším z řady soukromých oček třicátých let, nebýt toho, že na rozdíl od nich schovává pod kloboukem špičaté uši a pod svrchníkem nosí namísto osmatřicítky kouzelnou hůlku.

Už dávno se Mick, jeden z posledních šlechticů Fae, obrátil ke svým lidem i dvoru zády. Když ale vezme případ, v němž jde o nalezení dcery gangstera, která byla před šestnácti lety zaměněna za podvržence, vedou stopy Micka z chicagského podsvětí do skrytého Podsvětí, kde při hledání únosce a řešení případu musí soupeřit s politikařením a mafiánskými praktikami Fae.

Ukázka z knihy:

TRITON

486 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.