Ocenění

Velká kniha příběhů pro XXI. století

Autor | Aktuality | Pondělí 16 ledna 2012 7.30

Kouzlo každé knihy spočívá v překvapení a v očekávání, jež nesmí být tak vysoké, aby ho žádný, byť sebelepší její obsah nepřekonal. Je jasné, lidsky přirozené, pochopitelné a leckdy i očekávatelné, že se čtenář neudrží a v touze po osvobozujícím prožitku neobyčejna nechá své očekávání přerůst do nebetyčných výšin. V tom případě doporučujeme byť krajně vytoužený svazek raději odložit, chvilku posečkat a vzít ho do rukou až srdce přestane bušit jako o závod a z žil se vyleje vroucí krev. Pak, a jedině tehdy, může nastat ten vzácný okamžik, kdy budete knihou okouzleni, spoutáni a uneseni do dalekých krajin, jež byste si nedokázali představit ani v těch nejdivočejších snech. A po dočtení zůstanete jak u vytržení bezhlesně přemýšlet, zda se vám někdy zadaří onu magickou krajinu snů ještě navštívit…

Velká kniha příběhů pro XXI. století, sestavili Neil Gaiman a Al Sarrantonio

vázaná, obálka Daniel Špaček, 448 stran, 399 Kč

A co bylo dál?

To pravé kouzlo tohohle krátkého zaklínadla spočívá v tom, že dalo vzniknout stamilionům slov, proměnilo lidi, kteří se nikdy nepovažovali za vypravěče, v pábitele, kteří by i Šeherezádu strčili do kapsy. Anebo do kapsáře.

STAČÍ OTEVŘÍT TUTO KNIHU A DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ!

Pro Velkou knihu příběhů spojili své síly originální autor Neil Gaiman a zkušený antologista Al Sarrantonio. Vznikla tak jedna z nejzajímavějších antologií počátku 21. století se 27 příběhy. Soupis autorů obsažených v této knize je více než působivý, od hvězd současného anglosaského mainstreamu, jako jsou Roddy Doyle, Joyce Carol Oatesová, Chuck Palahniuk, Jodi Picoultová a Stewart O’Nan, až k stálicím literárního hororu a fantasy Elizabeth Handové, Dianě Wynne Jonesové, Richardu Adamsovi, Gene Wolfovi či Joe R. Lansdaleovi. Samozřejmě nechybí povídky od samotných editorů Neila Gaimana a Al Sarrantonia.

556 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by PMarek — 16.1.2012 @ 17.17

    Skvělé !!! To jsou žně !!! Napřed Strahan, teď Stories…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.