Ocenění

Magnólie znovu prolévá krev… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 12 Listopad 2018 21.20

Nekromantka či telepatka? Od všeho něco, plus sexappeal a vražedný instinkt kobry královské, to je telepatka Magnólie. Díky svým psychickým schopnostem a jazyku ostrému jako břitva se dostala z každé šlamastiky. V jejích žilách koluje krev staré rasy, díky níž stárne mnohem pomaleji než běžní smrtelníci… S Magnolií se už čeští čtenáři setkali v knihách Magnólie a démon (2012), Drak bere vše (2015) a samostatně vydaném příběhu „Slza pro dračího pána“ (2013), ovšem znát ji můžete rovněž z povídek „Studená krev“ (2014), „Marellion“ (2015), „Mrtví patří do hlíny“ (2015) a „Mé jméno bude znít“ (2016). S Magnólií se tedy setkáváme po delší dobu a pokud jste na ni zapomenuli, máme pro vás ukázku…

Krev_tece_obalka

Hanina Veselá: Krev teče vždycky červená

vázaná, obálka Martina Pilcerová,

ilustrace Kristina Haidingerová, 640 stran, 579 Kč

Doby, kdy Plavena byla chudou rybářskou zemí, jsou dávno pryč. Dnes je z ní koloniální velmoc s císařem jako jediným svrchovaným vládcem. Ačkoliv ve stínu jeho majestátu blednou samotné hvězdy, i on jednou zemře. A co se stane pak? Za koho se postaví armáda? Jak se zachová mocná pozemková aristokracie?  Co udělá vlivná klika magiků z Východluní?

Když dvůr začíná připomínat harém, vraždy a intriky jsou pro šlechtice rutinní záležitostí a mír je křehký jako sklo, přichází čtyři hrdinové. Princezna Sagjidara uprostřed rodových povinností snící o cizokrajných dálkách. Telepatka Magnólie, která má naopak dobrodružství plné zuby a touží po klidném životě. Plavenský arcimág Zvin zajímající se pouze o výzkum psioniky. A nakonec záhadný mistr Jagoda, který chce jediné. Hlavu svého nepřítele na podnosu z athorského stříbra. Zdálo by se, že neexistují odlišnější jedinci. A přesto mají nejméně jednu věc společnou. Je jí krev, protože ta teče z každé rány a její barva je pokaždé stejná. Vždycky červená.

Ukázka z knihy:

Upozornění – ukázku tvoří prolog a jedenáctá kapitola.

Související článek:

Hanina Veselá: Jsem racionální pragmatik… (rozhovor)

mytago-logo2

412 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.