Ocenění

Okouzlující Hvězdný prach (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 13 Listopad 2018 19.20

Příběh Hvězdného prachu věhlasného spisovatele Neila Gaimana můžete znát buď v jeho knižní podobě (jen česky vyšel celkem pětkrát), anebo z filmového zpracování v režii Mathewa Vaughna z roku 2007. Komiksové zpracování, tak jako je tomu u Gaimana v podstatě už tradicí, dosud kupodivu nevzniklo, nicméně ilustrovaná kniha s překrásnými obrazy Charlese Vesse právě vyšla v českém vydání s podtitulem Romance v říši kouzel u komiksového nakladatelství Crew. Pro některé z nás je Charles Vess možná ještě větším lákadlem než Gaiman samotný, pokud však patříte spíše do tábora autorových obdivovatelů, ani vy si jistě knihu nenecháte ujít. U nás si ji můžete nejprve krátce prolistovat…

Stardust_194x300_prebal_v07_tisk.indd

Hvězdný prach: Romance v říši kouzel

vázaná, překlad Ladislava Vojtková,

obálka a ilustrace Charles Vess, 256 stran, 599 Kč

Náš příběh začíná ve Zdi, vesnici na křižovatce u hranic Elfie, kde se jednou za devět let na čarovné louce mísí svět lidí a svět kouzel, aby si vyměňovaly zboží a služby. Když se Dunstan Thorn vydá na jarmark do Elfie koupit dárek pro svou milou, změní náhodné setkání s jednou z trhovkyň jeho život a jeho lásku… navždycky.

O osmnáct let později. Když Dunstanův syn, Tristan, zbrkle přísahá, že přinese vesnické krasavici spadlou hvězdu, vydá se na výpravu, která ho zavede do nejhlubších koutů Elfie, kde ho potkají neočekávaná nebezpečí a pokušení a kde zjistí pravdu o své lásce… a o sobě samém.

Hvězdný prach Neila Gaimana a Charlese Vesse je fascinující příběh plný romantiky, kouzel a půvabu, bohatě ilustrovaný a lyricky napsaný jediným týmem autorů komiksů, který získal World Fantasy Award.

Ukázka z knihy:

crew-logo

860 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Erunamo — 14.11.2018 @ 10.11

    To vypadá hezky :-)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.