Ocenění

Vítejte v Hotelu Transylvania

Autor | Aktuality | Úterý 15 května 2012 8.05

Klasický příběh z pera Brama Stokera o upířím hraběti Drákulovi zná asi každý, co kdyby ale neblaze proslulý kníže temnot poněkud zrenovoval útroby svého hradu na útesu a začal provozovat luxusní hotel, zaměřený na poskytování těch nejlepších dostupných služeb ostatním hororovým monstrům? Právě to je základní myšlenka rodinné komedie Hotel Transylvania, jež zamíří do tuzemských kin 18. října tohoto roku. Hororovými monstry jsou samozřejmě myšleni nejklasičtější antagonisté jako Frankenstein, Bigfoot, bezhlavý rytíř, kostlivci, mumie, zombie, vlkodlaci, atd. Ti všichni si sem jezdí tajně odpočinout od strašení ve hřbitovních kobkách, temných lesích a pyramidách. Jenže co kdyby se tajemství o jejich společném rekreačním pobytu provalilo na veřejnost?

Tohle nebezpečí se stane aktuálním ve chvíli, kdy do pětihvězdičkového podniku zabloudí docela obyčejný člověk a postupně se jme odkrývání tajemství, které se před ním Drákula snaží v zájmu hostů neúspěšně skrývat. Nejedná se však o jediný problém pána domu. Nezvaný návštěvník se totiž až příliš zajímá o jeho náctiletou dceru Mavis, jejímž největším přáním je opustit rodinné sídlo a poznat svět za hranicí tlustých studených zdí, takže asi není třeba dvakrát podotýkat, že ke zvědavému smrtelníkovi projevuje větší náklonnost, než by bylo tatínkovi milé.

Srovnejte původní znění…

Režie se ujal Genndy Tartakovsky, zkušený chlapík původem z východu, který se ovšem podílel na celé řadě známých a velmi kladně přijatých animovaných televizních seriálů. Za všechny můžeme jmenovat třeba Dexterovu laboratoř (1996) či novější Star Wars: Clone Wars (2003), jež vznikaly už čistě pod jeho taktovkou. Na seznamu dabérů jsou pak za největší hvězdy Adam Sandler a Steve Buscemi, které doplňuje Kevin James, David Spade, Selena Gomezová nebo člen skupiny „The Lonely Island“ Andy Samberg. Bohužel ale český distributor pro snímek zařídil namluvení v našem jazyce, které tradičně docela úspěšně zabíjí to skvělé na originálu, což sice pravděpodobně nebude ani v nejmenším vadit vašim ratolestem, nicméně vy byste sál mohli opustit s krvácejícíma ušima.

…s českým dabingem.

1 132 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.