Ocenění

Vladimír Šlechta nám představí Emmu z umírajícího města…

Autor | Aktuality | Čtvrtek 1 Srpen 2013 7.15

Vladimíra Šlechtu zná asi každý fanoušek české fantastiky, ať už jde o fantasy nebo science fiction. Znají ho i čtenáři časopisu XB-1 - v březnovém čísle nám nabídl s nadhledem a vtipem napsanou dobrodružnou povídku Utíkej, zombíku, utíkej! V poslední době nás mimo to zásobuje i svou knižní tvorbou, k níž už nerozlučně patří obálky slovenského výtvarníka Michala Ivana a logo nakladatelství Brokilon na hřbetu. Oboje samozřejmě uvidíme i na připravované knize Emma z umírajícího města, v níž se vrací do svého „oggerdovského“ vesmíru, ačkoli jde o zcela samostatný román bez přítomnosti známých postav. Pokud snad nad koupí ještě váháte, pak pro vás máme pořádnou ukázku v podobě několika desítek úvodních stran…

Vladimír Šlechta: Emma z umírajícího města

brožovaná, obálka Michal Ivan, 310 stran, 248 Kč

Začátek 23. století. Totální válka vrátila svět zpátky do doby kamenné. Ve vylidněné Evropě přetrvala jediná civilizovaná enkláva, Město. Od Apokalypsy už uplynulo sto třicet let, následky války se však stále projevují. Město umírá.

V těchto časech si ve Městě hledá své místo i tvrdohlavá a impulzivní Emma. Odkrývá tajemství, schovaná pod povrchem. To jí většinou není ku prospěchu, ale ona s tím stejně nedokáže přestat.

Kniha spadá do takzvaného „oggerdovského“ cyklu. Popisuje Oggerdův svět, ale nikoliv jeho dobu.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

977 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by tomeek — 9.8.2013 @ 7.45

    Zíííív…:)

  2. Comment by arwenu — 9.8.2013 @ 8.30

    Způsob jak zajistit vyšší počet zobrazení článku? :)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.