Ocenění

Vlčí smečka na stopě… (ukázky)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 15 Listopad 2018 18.30

Před Vánocemi se většina nakladatelů snaží vytáhnout svá esa, aby tyto knihy měly vůbec nějakou šanci uspět v natolik silné konkurenci. Někteří však jdou proti tomuto proudu a dávají i v těchto časech šanci neokoukaným tvářím, leckdy dokonce debutantům. Možná byste je přehlédli i v naší záplavě knižních ukázek, napadlo nás tedy svolat čtveřici z nich do jedné vlčí smečky, která bude mít přece jen větší šanci uspět ve srovnání s váženými a zavedenými kolegy, kteří mají své místo na trhu takřka jisté. A tak dnes nečekejte Žambocha, Šlechtu, Červenáka nebo Renčína, místo nich přicházejí na řadu Vlček, Hamouz, Hurtová a Dvořáková. Dáte šanci těm dosud méně známým či přímo neznámým? Má někdo z nich šanci uspět?

Lod_obalka

Vladislav Vlček: Loď

brožovaná, obálka Žaneta Kortusová, 248 stran, 199 Kč

Konec světa předpovězený mayským kalendářem nenastal. Země se dál otáčí kolem své hvězdy a lety do vesmíru jsou stále extrémně nákladné a technologicky náročné. V časech, kdy se rakety s potížemi dostanou tak akorát na oběžnou dráhu, nabídne jistá entita lidstvu mezihvězdnou loď. Řídicí systém lodi, autonomní software ženského pohlaví, svéhlavý a velice lidský, si ze všech možných kandidátů na pilota zvolí jednoho poněkud… No, na první dobrou byste si ho nevybrali. Společně nabídnou své služby planetě Zemi. Chaos z toho vyplývající se dal čekat. To, co ve vesmíru objevili, však rozhodně ne…

Ukázka z knihy:

Varování. Ukázku tvoří osmá kapitola knihy…

fantasticka_epocha_logo

Polovicni-kral

Jan Hamouz: Poloviční král

brožovaná, obálka Filip Štorch, 519 stran, 349 Kč

A když voda Bělavé zešedne, věz, že se v království stalo něco zatraceně špinavého…

Pohraničí Erenézie obsadil nepřítel. Trat’Hys vyráží v čele své armády, aby ukončil vleklé sousedské války jednou provždy. Zatím však netuší, že nejtěžší bitvu nesvede na bojišti, ale s vlastním synem. Na severu byl nastolen krutý řád. Stačí jeden nešťastný večer, jediné klopýtnutí, a Lheiwen je lapena v síti jeho nesmyslných pravidel. První láska ji tak sice naplní nezměrným štěstím, bude ho ale muset vykoupit víc než jednou jizvou. Garro brázdí vody Tórského moře a hledá lodě s břichy napěchovanými zlatem. Dokáže bojovat s kýmkoli, ale na jedno připraven není — setkání s mrtvou láskou ho zasáhne mnohem hlouběji, než by kdy mohlo ostří šavle. A co víc — nikdo z nich netuší, že daleko za mořem se sbírá obří armáda Rohatých, válečníků větších a silnějších, než jsou lidé…

Ukázka z knihy:

host-logo

Hurtova_Stin-obalka

Kateřina Hurtová: A v ní stín

obálka Hải Hoàng Trần Sơn, ilustrace Petra Saibová, 222 stran, 285 Kč

Kdo by se nechtěl stát legendou? Třeba Lilit. Druhorozené princezny se sice trůn netýká, přesto musí čelit dvorským intrikám, úkladům o život i vrtochům šílené matky.

Když Lilit uprchne se svým milým ze země a narodí se jí děti, zdá se, že konečně našla štěstí. Ale osud jí chystá jednu krutou ránu za druhou – a žádná z nich není náhoda. Za jejím utrpením stojí dávná legenda o ženě vládnoucí smrti. Lilit se vydává na cestu, na níž se musí střetnout nejen s prastarou hrozbou, usilující o zkázu světa, ale také porazit stín dřímající hluboko v ní.

Ukázka z knihy:

gorgona-logo

Dvorakova_Mizeon-III

Miroslava Dvořáková: Dárce života

brožovaná, obálka Anna Marie Dvořáková, 366 stran, 279 Kč

V závěrečném dílu mizeonské série sváry mezi arcidémony a nechtěným příbuzenstvem gradují. Nezbývá prostor na honosné ideály, pokud jde o přežití. Chápou to Staří bohové, chápe to Sibiel a je to jasné dokonce i takovému kverulantovi, jako je Ditrux. Jediný, kdo to možná nepochopí, bude čerstvě uzdravený císař. Určitě se mu nebude líbit, že se má o Mizeon dělit, a už vůbec nebude nadšený, jak Sibiel nakládal s jeho mazlíčkem, Dárcem života – Rawantem. Ale možná právě Rawantes dokáže rozzuřeného císaře zkrotit.

Ukázka z knihy:

Nova-vlna-logo

619 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.