Ocenění

H. P. Lovecraft vyslyšel Volání Cthulhu

Autor | Aktuality | Čtvrtek 10 listopadu 2011 13.00

Nakladatelství Plus se nedávno pustilo do sebraných Spisů jednoho ze zakladatelů hororu – amerického spisovatele H. P. Lovecrafta. Původně se očekávaly čtyři svazky – což bylo poměrně odvážné – pod názvy Hrobka, Měsíční močál, Volání Cthulhu a Stín z času. Těžko říct, zda se počet připravovaných svazků zmenšil, každopádně aktuálně chystaný svazek nese název Volání Cthulhu, díl první. Rozdělení třetího svazku je nakladatelem mimo jiné vysvětleno slovy: Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování. U sbírky dosti nezvyklé řešení, ale v rámci Spisů to pravděpodobně nikomu vadit nebude.

Howard P. Lovecraft: Volání Cthulhu – Spisy  3, díl první

vázaná, překlad kolektiv, obálka a ilustrace František Štorm, 348 stran, 329 Kč, vychází 28. listopadu 2011

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926-1930, tedy z autorova nejproduktivnějšího tvůrčího období. Vzhledem k jeho obsáhlosti je svazek rozdělen do dvou částí.  Zároveň se čtenář mimo jiné seznámí s povídkou Volání Cthulhu, která stojí na počátku neutuchajícího zájmu o lovecraftovskou mytologii, jež ovlivňuje novou generaci autorů, pokračující v rozvíjení Lovecraftových bizarních motivů.

1 246 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Eliot — 27.11.2011 @ 12.16

    Ale to je zajímavý nápad, rozdělením v někom vyvolat pocity nebo takovou náladu, jakou ji měl čtenář tehdy 1941. Od Lovercrafta jsem ještě nikdy nic nečetl, i když to mám plánu, takže začnu Spisy 1.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.