Ocenění

Hrátky v divočině volají… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 12 Říjen 2016 15.55

Po dvojici sbírek Her s příběhem: Zločin a trest a Ocel a krev využívajících kulis oblíbených herních světů nakladatelství Mytago chystá další tematický sborník s podtitulem Volání divočiny. Sbírka obsahuje 11 povídek českých autorů a je bránou do sedmi propracovaných světů plných fantazie, kdy každý z nich je představen  krátkým úvodem. Najdete tu špinavou vesnickou fantasy, steampunkové 19. století s jeho líbivými kulisami i tmářstvím, oblíbenou telepatku Magnólii, která tentokrát čelí rozmarům šíleného draka, mstivé dryády, antické bohy, léta nepoužívaný lunapark, či netradičně pojaté pohádkové bytosti. A fanoušci asterionského univerza se mohou těšit na nové příběhy ze svého oblíbeného světa.

volani-divociny-obalka

Hry s příběhem: Volání divočiny

(sest. Jan Č. Galeta)

brožovaná, obálka Houda Ouns Maaroufi, 432 stran, 289 Kč

Je mnohotvárná. Obklopuje nás v podobě stále zeleného neprostupného hvozdu. Jejím jazykem promlouvá dryáda, temný druid i elfí lučištnice. V šedi velkoměsta se rozpíná v podobě zvolna se rozpadajících ruin starého lunaparku a její úponky můžeme nosit sami v sobě. Co se stane s drakem, který zešílel? Chtěli byste žít v době, kdy legendy a mýty jsou pravdivé a dávná monstra skutečná? Nebo poznat poslední věčné, původní bohy, kteří se skrývají v zapomenuté pevnosti pod horou, i jejich hladovějící poddané – tu trochu lesku, za níž je bída, strach a zoufalství? Tajemné síly přírody, nástrahy divočiny a jejích divokých nespoutaných obyvatel ožívají v našich příbězích, které inspiraci čerpají z originálních, převážně českých, herních světů. Poznejte Asterion, Tarii, Příběhy impéria, Unknown Armies a mnohé další!

Ukázka z knihy:

V edici Hry s příběhem již vyšlo:

hry-s-pribehem-01

Hry s příběhem: Zločin a trest

(sest. Zbyněk Holub, Karel Černín)

Tato kniha v sobě spojuje příběhy hned z několika českých (a jednoho zahraničního) herních světů. Těšit se můžete na dvě povídky z Tarie, šestici příběhů z Asterionu, dva ze světa Příběhů Impéria, povídku ze sci-fi prostředí pro Střepy snů, příběh o Zeleném skřítkovi z knih a her Ondřeje Netíka a detektivku sester Lukačovičových ze zahraničních Unknown Armies. Kromě již zmíněných herních světů spojuje všechny povídky motiv dračákovského povolání zloděje. Jednotlivé příběhy tak vypráví o zločincích všeho druhu, i o jejich pronásledovatelích.

Hry s příběhem: Ocel a krev

(sest. Zbyněk Holub, Karel Černín)

Co mají společného hlavy nabodané na kůlech, hrobníci z albirejského hřbitova, troll ve službách královny Viktorie nebo děvčátko, jehož život ohrožuje jihoamerický drogový kartel? Hrdinství i zbabělost, odvaha, čest, šílenství a hrůzy válek. Stránky této knihy jsou věnovány statečným bojovníkům i hrdinům neobvyklého ražení. Prožijte s nimi jejich dobrodružství, vydejte se vstříc pomíjivé slávě bitevního pole i zoufalému boji o holý život.

Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Po titulu Hry s příběhem: Zločin a trest je tato kniha již druhou sbírkou povídek představujících všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Opět tak můžete navštívit fantastická prostředí originálních českých herních světů – ať již těch známých nebo zbrusu nových a dosud nepoznaných.

Kniha není určena pouze hráčům. Vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je válečnictví. A tak se např. můžete stát svědky duelu na život a na smrt, námořního dobrodružství, zběsilého vraždění ve jménu boha či zrození paladina. Poznáte také vojenskou čest a jeden z autorů vás zavede do prostředí inspirovaného dílem Karla Jaromíra Erbena.

mytago_logo

418 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.