Ocenění

Ivan Vorpatril opět lítá v problémech (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 25 května 2015 9.15

Když se v roce 2000 objevil na českém knižním trhu Učedník války, úvodní díl ztřeštěných dobrodružství Milese Vorkosigana, asi jen málokdo tušil, že se po patnácti letech budeme netrpělivě těšit na už čtrnáctý svazek série plné vesmírných bojů, diplomatických potyček, rodinných problémů a vychytralých plánů v plánech. Vedle Honor Harringtonové není ve světě military science fiction populárnější postavy. Ovšem u Milese už jsme si stihli oblíbit i jeho neméně sympatickou rodinu včetně bratránka Ivana Vorpatrila. Nyní právě jemu věnovala autorka samostanou knihu, ve které se ukáže, že se Ivan umí zaplést do pořádného průšvihu i bez hyperaktivního bratrance Milese…

Bujold_Aliance-obalka

Lois McMaster Bujoldová: Aliance kapitána Vorpatrila

brožovaná, překlad Lenka Petrášková, obálka Martina Pilcerová, 536 stran, 399 Kč

Kapitán Ivan Vorpatril má někdy pocit, že kdyby nebylo jeho rodiny, neměl by vůbec žádné problémy. Jenže má to pochybné štěstí, že jeho bratrancem je hyperaktivní Miles Vorkosigan, který ho až příliš často dokázal vtáhnout do svých plánů. Ty ovšem často představovaly nejen riziko pro jeho život, ale také pro jeho vojenskou kariéru. V současné době je Ivan služebně na planetě Komarr jako pobočník admirála Desplainse, daleko od svého bratrance i své matky, kteří zůstali na Barrayaru. Je to snadná služba a nikdo po něm nestřílí. Co by se mohlo stát?

Zjistí, že velmi mnoho, hned v okamžiku, kdy se na jeho prahu objeví Byerly Vorrutyer, tajný agent Císařské bezpečnosti a požádá ho, aby se seznámil s mladou ženou, která nedávno přijela na Komarr a která se zdá být v nebezpečí. Pomoc dámě v nebezpečí je jen malý krůček po cestě dlážděné dobrými úmysly, Ivana ale vtáhne do potíží s komarrskými úřady, s nadřízenými a s nebezpečnými osobami, které se snaží unést záhadnou krásnou Tej a její exoticky modrou přítelkyni Rish. A zaplete se důkladněji, než si myslel.

Ukázka z knihy:

talpress_logo

695 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.