Ocenění

Dosáhne lidstvo ke hvězdám? (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 23 Srpen 2018 20.00

Málokterá kniha vzbuzovala ještě před vydáním českého překladu tak vysoká očekávání jako Problém tří těles čínského autora science fiction Liou Cch‘-sina. Čtenáři časopisu XB-1 měli menší výhodu v tom, že poměrně obsáhlý výňatek z románu znali ve formě novely „Kruh“, přesto však nebyli připraveni na románovou vizi v celé její šíři. Nutno dodat, že úvodní svazek trilogie Vzpomínka na Zemi naděje v něj vkládané víceméně uspokojil, což se v takových případech zdaleka nepodaří vždy. Čtenáře zpravidla nadchl originalitou vize a exotickou příchutí čínské fantastiky, kterou u nás známe jen velmi okrajově. Není tedy divu, že závěr trilogie byl očekáván se zvyšující se netrpělivostí. Pokud jste se k němu ještě nedostali, nabízíme vám obsáhlou ukázku…

Vzpominka-na-zemi-obalka

Liou Cch‘-sin: Vzpomínka na Zemi

vázaná, překlad Aleš Drobek, obálka Stephan Martiniére, 751 stran, 469 Kč

Půl století po Bitvě soudného dne mezi lidmi a Trisolarany stále trvá napjaté přiměří, jehož zárukou je fundamentální princip temného lesa. Země díky trisolaranským technologiím zažívá dosud nevídanou éru prosperity. Lidská věda postupuje mílovými kroky kupředu a Trisolarané zase přejímají pozemskou kulturu. Zdá se, že obě civilizace budou záhy schopny rovnoprávně koexistovat v míru bez strašlivé hrozby vzájemného zničení. Lidstvo ve zlatém věku má však sklon k samolibosti.

V nové éře se z hibernace probouzí Ccheng Sin, letecká inženýrka z jednadvacátého století. Přináší s sebou informace o dávno zapomenutém projektu z počátku trisolaranské krize a sama její existence může narušit křehkou rovnováhu mezi oběma světy. Dosáhne lidstvo ke hvězdám, nebo zahyne už v kolébce?

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Problém mimozemského kontaktu (ukázka)

Je Problém tří těles skutečně problematický?

Svět se chystá na mimozemskou invazi… (ukázka)

Lidstvo ztracené v Temném lese (recenze)

host-logo

1 031 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.