Ocenění

Lidstvo proti mimozemskému roji (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 31 října 2018 10.45

Nick Webb je rozhodně mimořádně plodný autor. Nejdříve to zkoušel na poli fantasy, ovšem ani dvojice románů ze série Rohvim z roku 2013, ani krátký román The Maskmaker’s Apprentice ze stejného roku čtenáře příliš nezaujal. Do vesmíru poprvé zavítal v trilogii Pax Humana v roce 2014 a od té doby už místo jména Endi Webb používá jméno Nick Webb. Česky vydávanou trilogii Stará flotila publikoval v letech 2015 až 2016 a poté k ní volně připojil dvě knihy z plánované trilogie Legacy Ship. Místo jejího dokončení prozatím v letech 2017 a 2018 vydal trilogii Earth Dawning a k tomu ještě pod pseudonymem Peter Bostrom pět románů ze série The Last War. Během šesti let tak publikoval téměř dvacet románů (primárně v elektronické podobě). Uvidíme, jak se mu bude dařit na českém trhu…

Webb_Roj

Nick Webb: Stará flotila – Roj

brožovaná, překlad Jakub Mařík, obálka Tom Edwards, 320 stran, 299 Kč

Když se lidstvo poprvé střetlo s Rojem, nebyli jsme na něj připraveni. Mimozemská flotila se nemilosrdně probila až k Zemi, zničila desítky měst, zabila milióny lidí… a pak jejich lodě uprostřed útoku náhle odletěly a zmizely v hlubinách vesmíru.

Od invaze již uběhlo 75 let. Roj je jen dávná historie a flotila, která ho měla zastavit, svůj jediný boj svádí s politiky, kteří chtějí osekat její rozpočet. Když se pak nečekaně znovu objeví mimozemská flotila a udeří hluboko v našem území, Zemi zachvátí panika. Naše nové lodě se s Rojem nedokáží měřit a mezi Zemí a jistou zkázou nakonec stojí jen kapitán a posádka nejstarší lodi ve flotile – ISS Constitution.

Ukázka z knihy:

fantom-logo-small

1 289 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.