Ocenění

Nové workshopy učí psaní v češtině i angličtině

Autor | Aktuality | Neděle 25 ledna 2015 8.30

Pod vedením známého českého autora military science fiction Jana Kotouče se chystá už třetí ročník úspěšného spisovatelského workshopu pro anglicky píšící autory. Od letošního roku k němu však přibude i třída pro česky píšící účastníky a řada jednodenních kurzů v obou jazycích. Zájemci o žurnalistiku nebo marketing si také přijdou na své. Rádi píšeme a rádi se dělíme o naše zkušenosti, říká Jan Kotouč, zakladatel projektu Writing Workshop, a dodává: Nezáleží na tom, jestli chcete začít spisovatelskou kariéru nebo jen chcete zkusit něco nového a zábavného. Během našich seminářů získáte mnoho zkušeností a příležitostí, abyste se přiučili tomuto kreativnímu řemeslu.

Užitečné a úspěšné projekty, které baví organizátory i účastníky, mají potěšující tendenci se rozrůstat. Od letošního roku přibyli další dva stálí lektoři ‒ marketingový konzultant Jan Felt a spisovatelka Julie Nováková. Kromě šestidílného i jednodenního workshopu pro aspirující autory se účastníci mohou naučit psát tiskové zprávy, mluvit na veřejnosti či propagovat své dílo s minimálním rozpočtem. O jednotlivých kurzech se mohou dozvědět více na webech WritingWorkshop.cz a Naučmese.cz. Pojďte se s námi připravit na tržní realitu a získávat čtenáře. Nezaručíme vám, že se přes noc stanete spisovatelem a napíšete bestseller – tak to nefunguje. Můžeme vám ale nabídnout své zkušenosti, rady, odbornou kritiku a postupy, jak vytvářet postavy, příběhy a fiktivní světy. Psaní je řemeslo a my vám ukážeme nástroje, které k tomu řemeslu můžete využívat, a naučíme vás je účinně používat, dodává Jan Kotouč.

Writing Workshop

Projekt Writing Workshop vznikl z iniciativy zkušeného autora Jana Kotouče. Jeho cílem je pomoci začínajícím autorům orientovat se v literárním světě. Aspirující literáti se naučí během šestidílného workshopu základům tvorby literárních světů, zápletek i postav. Počínaje rokem 2015 se projekt rozrostl o jednodenní semináře, jejichž cílem je připravit autory na praktickou stránku literární tvorby. Budoucí autoři se nyní učí marketingu, projevu na veřejnosti nebo psaní tiskových zpráv.

Jan Kotouč

Jan Kotouč je oceňovaný český autor mnoha románů. Absolvoval University of New York Prague. Jeho román Tristanská občanská válka dostal cenu Aeronautilus za nejlepší román roku 2011. Jan sám získal Encouragement Award od Evropské společnosti sci-fi a fantasy pro nadějného nováčka za rok 2012. Několik jeho příběhů bylo přeloženo do angličtiny. Pro Writing Workshop učí Úvod do tvůrčího psaní, Mluvení na veřejnosti a šestidílný seriál o tvůrčím psaní. Jeho literárními inspiracemi jsou autoři David Weber nebo Timothy Zahn. Rád během svých přednášek cituje Michaela A. Stackpola, Neila Gaimana, Stephena Kinga nebo českou scenáristku Milenu Madhausovou.

Julie Nováková

Julie Nováková je česká spisovatelka science fiction a detektivních románů a povídek. Dosud vydala čtyři romány a více než třicet povídek, tři z nich vyšly v angličtině (např. v magazínu Clarkesworld, který obdržel ceny Hugo a Nebula). Její SF trilogie Blíženci a antologie Terra nullius se chystají k vydání v roce 2015. Julie byla nominovaná na několik českých žánrových ocenění (Cena Karla Čapka, Ikaros, Daidalos, Vidoucí) a získala Encouragement Award of Evropské společnosti sci-fi a fantasy za rok 2013. Společně s Janem Kotoučem učí šestidílný workshop tvůrčího psaní. Také píše a překládá literaturu faktu a studuje evoluční biologii na Karlově univerzitě.

Jan Felt

Jan Felt se věnuje marketingové komunikaci přes pět let. Ve své praxi kombinuje zkušenosti z PR a online marketingu. Má za sebou úspěšné projekty pro klienty z oboru finančních služeb, petrochemie, showbyznysu i neziskového sektoru. Vystudoval obor Professional Business Communication na La Salle University. Honza má rád data, dobře zvládnutou komunikaci a internetový marketing.

951 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.