Ocenění

XRXMAG – podpořte zcela nový komiksový magazín

Autor | Aktuality | Neděle 22 Listopad 2015 10.50

Josef Sedlák a Tomáš Staněk, dva mladí ilustrátoři studující třetí ročník bakalářského programu ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara při ZČU v Plzni, se kromě kresby, malby a ilustrace primárně věnují komiksu a během posledního roku společně vydali dvě čísla komiksového časopisu XEROX. Ten vznikl v roce 2012 jako výstup komiksového workshopu pod taktovkou Vladimíra 518 na pražské Scholastice – obsahem byly krátké komiksy účastníků týdenního semináře a po rozebrání asi patnácti kusů samotnými autory šel projekt víceméně k ledu. Před rokem a půl se však dvojice rozhodla uvést věci do chodu a kontaktovala autory z čísla jedna i nové tváře, aby spolu s nimi dali dohromady obsah dalšího čísla jménem XEROX volume 2 (prosinec 2014).

xerox-penezozdroj

Zatímco první číslo bylo dělané amatérsky, na koleni ručně skládané a šité, prodaný náklad druhého čísla okolo sto padesáti kusů jim poskytl důvod pokračovat systematičtěji, do dalšího čísla XEROX volume 3 (červen 2015) pozvali další dva autory mimo řady studentů a časopis nechali vyrobit strojově. Zároveň s tím uspořádali rovněž prezentace na akcích jako je Zinefest nebo nedávno KomiksFEST v pražské Meetfactory.

Na cestě od píky se rozhodli pro další krok – pro další, momentálně finišující číslo časopisu založili crowdfundingovou kampaň na nové stránce Penězdroj.cz a chtějí si tímto způsobem, tedy nejdříve vybíráním peněz mezi čtenáři a následně výrobou nejen časopisů, ale i dalších odměn jako jsou trička či kalhotky, zajistit co nejlepší podmínky pro vznik kvalitního komiksového magazínu, kterých je v Česku jako šafránu. Spolu s tím jde ruku v ruce brzké založení registrované známky pro časopis a tedy (z pochopitelných důvodů) i změna jména z potenciálně problémového Xerox na XRXMAG. Nový časopis bude nabízet kromě merchandisingu i nová jména v řadách přispěvatelů, stejně jako pokračování příběhů nakousnutých v předešlých číslech.

Další informace jsou k nalezení na Facebooku.

xrxmag-logo

561 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.