Ocenění

Z vesmíru na zpustlou Zemi na stránkách ábíčka

Autor | Aktuality | Čtvrtek 13 Září 2012 7.50

Když se řekne ABC, každému znalému čtenáři se jistě vybaví i původní české komiksy, které jsou s tímto tradičním časopisem pro mládež od počátku spojeny. A nám se naskytla příležitost se na jejich tvorbě podílet. Právě finišujeme celoroční práci na vesmírném science fiction komiksu z blízké budoucnosti GEN7, který se zabývá genovou manipulací a s tím spojeným rizikem zneužití získaných nadpřirozených schopností. Od září 2012 pokračujeme na stránkách ABC s novým komiksovým seriálem nazvaným Obloha zítřka. Jak už název napovídá, příběh se odehrává v postapokalyptickém světě, který je po neznámé katastrofě značně vylidněný a ovládaný přírodními silami. V tu chvíli se po více jak 200 letech probouzí v hibernačním sarkofágu hlavní hrdina Tomáš, který tam měl přečkat do doby, než bude nalezen lék na jeho vážnou nemoc…

Na obou komiksech pracujeme v týmu: Viktor Šauer (scénář), Michael Petrus (kresba) a Mankin (lettering). U nového komiksu Obloha zítřka přinášíme novou stylizaci celého vizuálu a to jak kresby, tak i letteringu. Snažíme se především zúročit zkušenosti získané při tvorbě GEN7, na kterém jsme se hodně naučili, a to i po koncepční stránce scénáře tak krátkého formátu.

Veřejnost o nás krom ABC mohla slyšet díky komiksu o Dr. Holém pro český pavilon EXPO 2010 v Šanghaji a 2. místu v soutěži Golden Comics v Makedonii z roku 2009.

Příští rok se chystáme na vlastní komiksový projekt, tak se máte na co těšit!

Viktor Šauer

(Více o práci tohoto týmu můžete nalézt na www.michaelpetrus.com)

1 165 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Dilvermoon — 13.9.2012 @ 10.29

    Že by po tom, co se neustále objevuje na trhu, konečně zase jednou něco pro normální, duševně zdravé jedince? :-)

  2. Comment by DanBlack — 14.9.2012 @ 15.54

    Tak to jsem zvědav, zda tenhle komix také utnou jako „Mars 44″… 8-)
    (na webu je celý, ale v časopise skončil někde kolem 13. nebo 14. dílu)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.