Ocenění

Zafón představuje zlovolného Knížete z mlhy (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 4 Říjen 2013 8.55

Španělský prozaik Carlos Ruiz Zafón se u nás i po celém světě proslavil především jako autor románové série Pohřebiště zapomenutých knih, kam vedle jeho stěžejního románu Stín větru (2001) patří rovněž jeho poslední dvě knihy Andělská hra (2008) a Nebeský vězeň (2011). Ovšem Zafón začínal jako poměrně úspěšný autor příběhů pro mládež, o čemž se už mohli čeští čtenáři přesvědčit v útlém románu Marina (1999). Zdá se, že se vydání tohoto románu neobešlo bez odezvy ani u nás, a tak nakladatelství Albatros Media – CooBoo připravuje autorův literární debut Kníže z mlhy (1993), v němž se trojice mladých hrdinů utká se zlovolným stvořením stejného jména. Snad se tedy dočkáme i zbývajících dvou Zafónových románů pro mládež…

Carlos Ruiz Zafón: Kníže z mlhy

vázaná, překlad Romana Bičíková, 196 stran, 249 Kč, vyjde 7. října v nakladatelství CooBoo

Je válka a Carverovi se rozhodli opustit město a přestěhovat se do malé pobřežní vesničky, kde koupili dům. Ale od chvíle, kdy překročí jeho práh, se začnou dít podivné věci. V domě totiž před lety záhadně zahynul Jacob, malý syn předešlého majitele.

S pomocí nového kamaráda Rolanda odhalují Max a Alicia Carverovi podezřelé okolnosti této smrti a objeví tajemné, ďábelské stvoření, jež si říká Kníže z mlhy. Vrátil se ze stínů, aby vyřídil dluhy z minulosti. Podaří se hrdinům rozplést všechny nitky příběhu? Uniknou ze spárů nevypočitatelného nepřítele?

O autorovi

Narodil se a vyrostl v Barceloně. Navštěvoval katolickou školu Sarrià. Poté pracoval v jedné reklamní agentuře v Barceloně. Avšak v roce 1994 se přestěhoval do Los Angeles a plně se soustředil již jen na psaní. Vedle psaní románů se věnuje také psaní scenářů s přispívá do španělských deníků El País a La Vanguardia. Hned jeho první román Kníže mlhy z roku 1993 vyšel ve více než 150 000 výtiscích a spisovatel získal cenu španělského nakladatelství Edebé. Poté vyšly ještě další jeho tři romány pro mladé. Jeho pátá kniha Stín větru byla vydána v roce 2001, stala se v krátkém čase bestsellerem a mnoho týdnů se držela na španělském žebříčku nejčtenějších knih. V roce 2004 byla prodána práva na publikaci tohoto románu do více než dvaceti zemí světa, mimo jiné do Francie, Finska, Norska, Dánska, Holandska, Švédska, Velké Británie, Itálie, Austrálie, Brazílie, Izraele, Portugalska, Řecka, Maďarska, USA, České republiky a Polska.

300 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.