Ocenění

Temné záležitosti rodiny Zámkových se uzavřou…

Autor | Aktuality | Pátek 26 února 2016 13.30

Horor má na českém trhu v rámci komiksu snad ještě horší postavení než u žánrové beletrie, což už je skutečně na pováženou. Rovněž Zámek a klíč, jedna z nejlepších komiksových sérií, jež se k nám doposud v českém překladu dostaly, málem skončila po druhém svazku kvůli nezájmu čtenářů. Přesto se díky projektu Kniha na přání nakladatelství Comics Centrum série vzpamatovala natolik, že nejen pokaždé bezpečně překonala hranice pěti set objednávek nutných pro vydání nových svazků, ale dokonce se jí začalo dařit tak, že dotisky úvodních a zcela vyprodaných svazků už míří přímo do běžné distribuce v čele s nedávno znovu vydaným druhým svazkem. Nyní se šestidílná série dočká najednou hned dvou závěrečných knih…

Zamek5_obalka

Zámek a klíč 5: Časohrátky

scénář Joe Hill, kresba Gabriel Rodriguez

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 160 stran, 399 Kč

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena. Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí!

Ukázka z knihy:

Důvod k vydání hned dvou svazků je prozaický. Pátá kniha je prequelem, a tak by čtenáři museli na pokračování a završení temného příběhu počkat celý rok, což se Comics Centru přece jen zdálo být až příliš kruté, přestože jinak o krutost není v Zámku a klíči nouze. Obě knihy vyjdou opět v rámci edici Na přání. Platí tedy, že aby se vámi objednaná kniha vytiskla, je třeba, aby si ji do 13. března 2016 objednalo minimálně pět set zájemců. V takovém případě kniha vyjde 18. dubna 2016 a vy máte čas do 20. května 2016 na její vyzvednutí a zaplacení. Není nutno platit předem, což je pro mnohé jistě příjemnou výhodou, knihu si navíc bez nutnosti platit poštovné můžete vyzvednout v příjemné atmosféře prodejny samotného Comics Centra.

Zamek6_obalka

Zámek a klíč 6: Alfa a omega

scénář Joe Hill, kresba Gabriel Rodriguez

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 192 stran, 399 Kč

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr!

Trvalo celé dva životy a stálo nespočet obětí, než Lucas „Finta“ Caravaggio konečně dosáhl svého cíle – najít klíč, který otevírá černé dveře. Finta se v podobě malého Bódi Zámka vrací k černým dveřím v hlubinách zatopených jeskyní pod Klíčovem a chystá se vypustit zlo, které se za nimi skrývá. Tyler, Kinsey, Scot, Nina, Rufus i všichni ostatní, kteří po celý čas stáli proti Fintovi, zaujali svá místa a finále tragédie může začít. Souboj lásky a nenávisti se odehraje hluboko v jeskyních pod Klíčovem, na prahu místa, kde bylo ono zlo celé generace drženo pod zámkem!

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Klíčů od království není nikdy dost (recenze)

Chystá se čtvrtá návštěva Klíčova… (ukázka)

Zámek a klíč, které do sebe dokonale pasují… (recenze)

Děs ukrytý v Koruně stínů (recenze)

Zámek a klíč aneb Vítejte v Lovecraftu (ukázka)

Zámek a klíč: Hlavohrátky právě vycházejí… (ukázka)

Patří budoucnost knihám na přání?

comicscentrum_logo

1 032 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Ronkar — 27.2.2016 @ 11.18

    Tohle je jasňačka, kterou kupuju!

  2. Komentáře by hromotlk — 28.2.2016 @ 16.52

    prvu cast som kupil len paperback, ale tak ma to chytilo, ze som kupil aj dalsie casti.
    na koniec som zvedavy.
    a dufam, ze vydaju dotlac pvej casti v hardbacku.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.