Ocenění

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Zaklínači (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 27 února 2015 10.15

Nakladatelství Fantom Print a Crew připravují pro fanoušky žánru fantasy výpravnou publikaci ze světa legendárního lovce monster Geralta z Rivie. Téměř dvě stě barevných stran plných barevných ilustrací a informací o světě, vražedných obludách a smrtících zbraních, kterými můžete ty obludy skolit. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Čekají vás zasvěcené popisy mnoha úžasných míst, nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Bohatě ilustrovaná kniha je průvodcem po světě celosvětově úspěsné série počítačových her. Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět…

Zaklínač a jeho svět

vázaná, překlad Jakub Mařík, 184 stran, 499 Kč

Drahý čtenáři, kniha, kterou držíš v rukách, je souborem mnoha poznámek a náčrtů, které jsem pořídil osobně nebo se mi je podařilo zakoupit, opsat nebo jinak získat během mnoha mých cest. Zvykl jsem si totiž sbírat postřehy a informace, které mne zaujaly v družných hovorech, aby mohly našim potomkům posloužit jako zdroj inspirace a důvod k zamyšlení.

Většina vlastnoručně sepsaných poznámek posloužila jako základ mého vlastního grandiózního díla, mých memoárů nazvaných Půl století poezie. Rád bych dodal, plivaje do tváře falešné skromnosti, že všichni, kterým záleží na jejich pověsti vzdělaných a sečtělých lidí a kteří nechtějí být ocejchováni jako hlupáci a venkovští křupani, by si tuto knihu měli pořídit. Ti z vás, kdož zatím nejsou obeznámení s tímto mistrovským dílem plným ostrovtipu, vzrušujících dobrodružství a okouzlujících veršů, ho mohou nalézt u nejbližšího obchodníka s kvalitní literaturou, nebo v domovech svých kulturnějších a náročnějších přátel.

Velmi mnoho dokumentů, které jsem shromáždil, si však do výše zmiňované knihy cestu nenašlo. Jedná se především o texty sepsané jinými osobami než já, které jsem do svých memoárů pochopitelně zahrnout nemohl. Některé jsou však natolik zajímavé, že jsem se je rozhodl využít v další knize – samozřejmě po pečlivé úpravě a doplnění vhodných komentářů. Doufám, můj drahý čtenáři, že tě jejich pročítání pobaví. Především bych si však přál, aby ti také rozšířily obzory ohledně věcí jako magie, čarodějové, všeobecné dějiny světa a známá historie zaklínačů, obzvláště mého drahého přítele Geralta z Rivie.

Ukázka z knihy:

7 002 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment od Kim — 27.2.2015 @ 11.52

    Dobrý tah.Po bouřkové sezoně a před vydáním hry. Pro fanoušky náplast na čekání…:-D

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.