Ocenění

Záleskautky jsou zpět s novým příběhem (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 7 Květen 2018 14.00

Pět nejlepších kamarádek si chce užít léto na dívčím skautském táboře a utužit svoje přátelství. Jenže jim plány neustále hatí tříoké lišky, vodní příšery nebo zdivočelí skauti z chlapeckého tábora. Naštěstí tomu všemu dokážou vzdorovat a ještě narušovat konvence a stereotypy dobrodružného žánru. Na jedné straně stojí pět hrdinek, na druhé straně tvůrčí tým složený ze čtyř žen. Záleskautky přerostly komiksovou komunitu i díky citlivému zpracování LGBT témat a od svého uvedení v roce 2014 se staly téměř společenským fenoménem, kterého se po světě prodaly miliony výtisků. Ulítlou formou podporují hodnoty, jako jsou tolerance, ochrana přírody a odvaha. V češtině nyní vychází druhý svazek u nakladatelství Paseka, třetí bude následovat na podzim…

Záleskautky-2
Záleskautky, svazek druhý

scénář Grace Ellisová a Noelle Stevensonová

kresba Brooke A. Allenová, námět Shannon Wattersová

vázaná, překlad Martina Knápková, 128 stran, 299 Kč

Kamarádky April, Jo, Mal, Molly a Ripley nejsou obyčejný holky a tábor Qiunzelly Thiskwin Penniquiqul Thistle Crumpetové není jen tak obyčejný letní tábor. Tvrďácký dámy už posbíraly bobříky jako „Slovní koumág“ a „Vše, co se nás matematýká“ a přátelství utužily v soubojích s tříokými liškami nebo vodními příšerami. A přitom léto teprve začíná! Teď je čeká magie, dinosauři a sourozenecká rivalita jak vyšitá ze zavšivených bájí a pověstí. Tak na tohle budou potřeba ty nejtlustší náramky přátelství.

Záleskautky se právem staly kultem pro moderní čtenářky i čtenáře. Ulítlou formou podporují hodnoty, jako jsou přátelství, tolerance, ochrana přírody a odvaha. Je nám jasné, že tohle všechno zní moc dobře na to, aby to byla pravda. A přitom je to ještě lepší!

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Rychlé šípy pro 21. století (ukázka)

Zápisky žánrového rodiče – Záleskautky (komiks)

Paseka-logo-new

411 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.