Ocenění

Odhalte tajemství rudolfínské Prahy (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 17 dubna 2015 9.00

Románová série Kroniky karmínových kamenů podává fascinující obraz alternativních dějin zemí českých. Dosud jsme se v jejím rámci dočkali tří poutavých kapitol v románech Prsten od vévodkyně (2011) od Františka Novotného, Valdštejnova éra (2012) od Vlada Ríši a Zapomenuté jezero (2012) od Josefa Pecinovského. A nyní se konečně po třech letech čekání můžeme v dalším příběhu karmínových kamenů ponořit do temných a spletitých uliček rudolfínské Prahy a odhalit alespoň část jejich věčného tajemství v románu Zelený drak, karmínový lev (2015) od Lucie Lukačovičové, jenž doplňuje obsáhlý a informačně bohatý teoretický text Františky Vrbenské, v němž není o nové informace nouze…

Lukacovicova_Zeleny-drak

Lucie Lukačovičová: Zelený drak, karmínový lev

vázaná, obálka Jana Šouflová, 280 stran, cena 319 Kč

Tuto knihu můžete číst několika způsoby:

Jako historický román odehrávající se za vlády Rudolfa II. v Praze, jehož hlavními hrdiny jsou alchymisté Dee a Kelly, neméně významnou roli však v příběhu hrají i další skutečné postavy: Deeho manželka Jane, rabín Jehuda Löw ben Bezalel a jeho sluha Josef či jejich protivník Germanicus Malaspina, kardinál a biskup ze San Severo, kteří se utkávají v nelítostném souboji o tajemnou schránu plnou červeného prachu, o němž jsou přesvědčeni, že jde o Karmínového lva, tedy vrchol alchymie – látku schopnou měnit olovo ve zlato.

Nebo jako čistě dobrodružnou fantasy pohrávající si s myšlenkou transmutace, nesmrtelnosti a magie (postava Fiametty, cikánské vědmy, či postava Lucjana Walery Ostoji, který k magii také nemá daleko, nemluvě o Josefovi, kterého známe spíše jako pražského Golema)… Příběh má spád a po právu patří do série Kroniky karmínových kamenů.

Nebo jako… Na to už přijdete při čtení sami.

Dále knihu doplňuje obsáhlá práce Františky Vrbenské o rudolfinské Praze a tajemstvích renesanční vědy, k níž tehdy patřila přírodní magie a alchymie. Přináší nové, dosud nepublikované poznatky o legendárních alchymistech siru Edwardu Kelleyovi a doktoru Johnu Deeovi, včetně údajů o jejich pobytu v Čechách a úloze ve špionážní síti královny Alžběty.

Ukázka z knihy:

Autogramiáda proběhne na veletrhu Svět knihy.

Knihu si můžete objednat na www.xb1fans.cz

(či zakoupit přímo na veletrhu Svět knihy),

kde ji dostanete se slevou (členové XB-1 fans 40%, ostatní 20 %)

XB1_logo_web

1 323 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.