Ocenění

Vítejte do nelítostné vesmírné války… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 30 června 2015 16.35

John Shirley to vzal v románovém příběhu ze světa her Halo pěkně od podlahy. A není se co divit, vždyť kdysi patřil mezi čelné představitele kyberpunkového hnutí, literárního směru, který sázel právě na dravost, akčnost a intenzivní vypravěčský styl. A takový je i jeho příspěvek do série Halo – brutální vesmírné bitvy se v něm misí s chladnými intrikami, hrdinství se rodí z krvavých činů a na pozadí těchto událostí se tvoří dějiny. Dějiny, z nichž vzejde agresor, kterému se bude muset lidstvo postavit, aby ho nepotkal stejný osud jako kdysi rasu Předchůdců… Kdoví, třeba nám jednoho dne Fantom Print nabídne i něco z jeho původní tvorby, kupříkladu slavnou kyberpunkovou trilogii Eclipse…

zlomeny-kruh-obalka

John Shirley: Zlomený kruh

brožovaná, překlad Jakub Mařík, obálka John Liberto, 249 Kč, 256 stran

Stovky let předtím, než v galaxii zuřila válka mezi Smečkou a lidstvem, vypuknul podobný konflikt mezi Proroky a Elitáři, dvěma mimozemskými rasami, které soupeřily o posvátné artefakty mocných Předchůdců, dávno zmizelých vládců galaxie. Přestože nakonec uzavřeli pevnou alianci známou jako Smečka, našli se na obou stranách tací, kteří osudné spojenectví zpochybňovali.

Od odštěpené skupinky Elitářů vzdorujících právě založené Smečce…, přes statečného Proroka lapeného v intrikách nové vlády…, po kořeny zrady, která o mnoho let později nenávratně rozdělí Smečku – zatím nevyprávěný příběh o zcela nečekaných hrdinech, kteří se zrodili v říši plné šokujících zrad a nekončících zázraků.

Ukázka z obálky:

fantom-logo-small

1 566 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.