Ocenění

Žoldnéřka Darja vládne mečem i magií… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 30 dubna 2014 9.25

Vladimíra Němce znáte ze stránek časopisů Ikarie a XB-1 a jako častého účastníka literárních soutěží rovněž z mnoha soutěžních antologií, zejména pak ze série Mlok věnované Ceně Karla Čapka, kde v roce 2008 zvítězil mikropovídkou Měňavka na sklíčku (jako vítěz soutěže O nejlepší fantasy je rovněž tzv. Nositelem meče). Jeho kratší práce se objevily rovněž v mnoha dalších antologiích, oblíben je zejména u editorské dvojice Haniny Veselé a Scarlett Rauschgoldové. Psaní fantastiky se věnuje více než deset let, což je zřejmě vhodná doba k publikování debutové knihy. Stane se jí fantasy Žoldnéřka Darja, kterou začátkem května vydá nakladatelství Klub Julese Vernea.

Vladimír Němec: Žoldačka Darja

brožovaná, obálka Robert Chang, 320 stran, 280 Kč

Kdo je žoldačka Darja? Slušná šermířka a mizerná čarodějka. Protlouká se světem, jak to jen jde. A když to nejde, vypomůže si tou špetkou magie, co má. Díky ní trochu podvádí při šermu a hodně v kartách. Jenom kdyby po ní nešel čaroděj Rodik poté, co ho zesměšnila před královým bratrancem. Nevypadá to s ní zrovna moc růžově, ale naštěstí padne do oka čaroději Virianovi. A ke všemu se blíží válka mezi královstvími. Zbývá jen se pomodlit ke svaté Čtveřici.

Ukázka z knihy:

1 222 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Comment od Aleri — 30.4.2014 @ 10.58

  Slušné svaly… Copak do sebe asi rve? 😀

 2. Comment od Kim — 30.4.2014 @ 12.28

  Bohužel jako chlap mám problém s knižníma hrdinkama.Tudíž tohle třebas dobré dílo mne mine.

 3. Comment od Locutus — 30.4.2014 @ 13.27

  Ukazka se mi libila, pripomina mi to neco od Zambocha. Koupim si to, nejradeji bych v ebooku, ale to bych od Poutniku chtel asi moc, ze?
  Knizni hrdinky mi vetsinou nevadi, pokud sjou trochu uveritelne a tahle se navic zrejme stejne chova jako chlap 😉

 4. Comment od Ronkar — 30.4.2014 @ 15.10

  To je finální podoba obálky? To snad ne… Pokud vím, obálka by měla prodávat. Jistě se najdou muži, kterým se líbí kulturistky, ale… moc jich asi nebude 😀
  Ne, dobře, to je jen vtípek. Panu Němcovi každopádně přeju, aby měl se svou knižní prvotinou úspěch! 🙂

 5. Comment od kei — 2.5.2014 @ 7.58

  Ukážka zaujímavá, ale to na obálke vyzerá viac ako zženštilý chlap než baba. Hm, myslím že aj kulturistky maju viac ženských prvkov ako postava na obálke 🙂 Fakt, keby nebol názov, tak si ani nepomyslím, že je to ženská

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.