Ocenění

Bitva knižních obálek 6

Autor | Bitva knižních obálek | Sobota 19 ledna 2013 9.00

V novém roce se opět vracíme k oblíbené bitvě knižních obálek. Od té minulé uplynulo dost času na to, aby se urodilo pár zajímavých kousků. Jako už tradičně dáváme přednost tvorbě domácích autorů. Tentokrát půjde o boj zajímavé čtveřice. Pro jistotu zas a znovu připomínáme pravidla – hodnotíte pouze obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem fantastiky pro děti, hororu či fantasy. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či snad nakladatelstvím. Rozhoduje pouze váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně s námi i dalšími čtenáři rozdělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovliňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Vítězem páté bitvy obálek se stala obálka románu Umrlčí tanec.

Autoři ilustrací: Martin Zhouf (XB-1 1/2013), Roman Kýbus (Magnólie a démon),

Studio Trilabit (Trnový princ) a Vladimír Križan (Cesta do jabloňového sadu).

1 454 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 15

 1. Komentáře by Jilly — 20.1.2013 @ 13.44

  Mě tedy nejvíc sedla obálka ke knize Magnélie a Démon, líbí se mi font i ilustrace a celkově to podle mě krásně zapadá do sebe. Na ostatních mě vždy něco rozptyluje…

 2. Komentáře by Dilvermoon — 20.1.2013 @ 15.31

   
  1. U mě vítězí Trnový princ. Je pěkně ponurý jak barvami, tak námětem, trochu mimo se mi vybavil film Hráči se smrtí, konkrétně cesta mrtvým lesem v klinické smrti. Jako docela velký nedostatek ale vidím tu osovou souměrnost. Ovšem i tak je to pro mě jednička.
   
  2. Cesta do sadu by byla o mnoho lepší, kdyby slečna tolik nepózovala s vypnutým hrudníkem. Ale jinak světlo procházející korunami stromů a lehce zamlžený průhled mezi stromy – dobré.
   
  3.Magnólie a démon – chňapající ruce za jedna, ale kresba postavy se mi moc nelíbí. Ovšem má to dynamiku. To ano.
   
  XB – prostě časopisecká obálka, která je v téhle společnosti jako pěst na oko. Netvrdím, že je špatná, naopak, ale je to podle mě jiná kategorie, která se sem moc nehodí. Tudíž – nehodnoceno.

 3. Komentáře by Julianne — 20.1.2013 @ 23.20

  Obálka XB-1 ke knihám opravdu moc nesedí a navíc už měl časopis i lepší než tuto, i když je pěkná. Ze zbývajících se mi nejvíc líbí Cesta do jabloňového sadu, i když vyloženě skvělá mi nepřijde. Má ale pěknou grafiku a opravdu povedené fonty.

 4. Komentáře by idle — 21.1.2013 @ 13.06

  Cesta do jabloňového sadu

 5. Komentáře by Jana Dvořáčková — 21.1.2013 @ 18.05

  XB1, pak Magnolie a démon (tam je dobrý i obsah, nejen obálka :), pak Cesta do jabloňového sadu a pak Trnový princ. U posledního jmenovaného jsem měla zprvu dojem, že za tím mečem je motorka a on si na tom všem tak pěkně jede (za to může ten vlající plášť) -:))).
  Já chci víc SF obálek, fňuk :).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Komentáře nejde momentálně vkládat.