Ocenění

Uzávěrka literární soutěže DAIDALOS 2014 se blíží!

Autor | Literární soutěž DAIDALOS | Sobota 10 května 2014 8.15

Všem autorům už zvoní hrana, vždyť uzávěrka literární soutěže Daidalos žánrového měsíčníku XB-1 se i letos blíží neúprosným tempem a času na práci už moc nezbývá! Ať už píšete povídku ze žánru science fiction, fantasy či hororu, těšíme se na vaši účast. Soutěž je přísně anonymní, nemusíte se tedy obávat zvýhodňování známých tváří či jakýchkoli jiných zákulisních praktik, naopak si můžete spravedlivě poměřit své síly i se zkušenými autory. Vítány jsou povídky jakéhokoli žánru či subžánru spadajícího do fantastiky. Každý účastník nechť si pečlivě projde pravidla soutěže a řídí se jimi. Uzávěrka soutěže je už 31. května 2014, tak neváhejte už ani okamžik!

Soutěžní práce musejí splňovat následující podmínky:

– musí jít zásadně o původní a dosud nepublikované povídky z oblasti sci-fi, fantasy nebo fantastického hororu

– přijímáme povídky pouze v českém a slovenském jazyce

– zásilka musí být označena heslem LS Daidalos

– maximální rozsah 50 normostran (doporučený formát je řádkování 1,5,

písmo Times New Roman, velikost písma 12, vychozí okraje 2 cm)

– povídky budou zaslány ve dvou dokonale čitelných exemplářích

(tzn. vytištěných na počítači nejlépe v doporučeném formátování)

– povídky budou vytištěny jednostranně a standardním písmem

– soutěž je anonymní, takže k nepodepsané povídce (ev. povídkám) přiložte zalepenou obálku, v níž bude uvnitř jméno autora, jeho adresa a rok narození, e-mailová adresa a telefon, pro orientaci i zopakovaný název zaslané povídky (povídek) a jméno ilustrátora, kterého byste si zvolili v případě vítězství.

– každý z autorů může zaslat libovolný počet povídek

– prosíme, nežádejte publikování povídek pod pseudonymy!

Porotou soutěže bude redakce XB-1. Soutěž obsahuje pouze jedinou kategorii, a tou je povídka. Všechny povídky, které se dostanou do finále, budou publikovány v XB-1 a budou honorovány podle běžných tarifů. Vítěz získá literární cenu Daidalos 2014, právo výběru ilustrátora z ilustrátorů spolupracujících s XB-1 a obdrží originál jedné celostránkové ilustrace ke své vítězné povídce s osobním věnováním výtvarníka, dále obdrží věcné ceny od sponzorů soutěže. Autoři povídek na 2.–5. místě obdrží pamětní diplom a věcné ceny od sponzorů soutěže. Povídky zaslané do soutěže se nevracejí. Redakce si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže práce, u nichž z jakéhokoli důvodu hrozí porušení pravidla anonymity.

Oficiální vyhlášení výsledků a předání cen proběhne s největší pravděpodobností na brněnském Fénixconu začátkem prosince 2014 – bude upřesněno dodatečně. Výsledky soutěže budou zveřejněny v XB-1 1/2015 spolu s vítěznou povídkou a rozhovorem s autorem.

Soutěžní práce zasílejte na adresu:

Jaroslav Jiran,  Gen. Janouška 893, 198 00 Praha 9.

Uzávěrka soutěže 31. května 2014.

NEZVEŘEJŇUJEME SEZNAM PŘIJATÝCH POVÍDEK.

POUZE SEZNAM POVÍDEK POSTUPUJÍCÍCH DO DRUHÉHO KOLA!

1 933 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 13 »

 1. Komentáře by kopapaka — 8.7.2014 @ 17.44

  Aleri: já nic, nakonec jsem úplně nedokončil ani jednu z těch dvou dopsaných. O jedné z nich mi beta napsala, že to: „…má potenciál…  a přidala hromadu doporučení. Jako obvykle má naprostou pravdu 🙁 Takže to budu muset od půlky přepsat. Ach jo.

 2. Komentáře by Martin Sust — 8.7.2014 @ 17.55

  No, já už mám letošní balík rozečtený. Nevím, jak to dělám, ale povětšinou ze začátku šáhnu po těch slabších kusech a ne, není to tím, že bych se musel nějak „naladit“ na čtenářskou soutěž. Ale pevně doufám, že ty lepší kousky jako obvykle přijdou 🙂 

 3. Komentáře by kopapaka — 8.7.2014 @ 18.17

  Tak hezké čtení…
  Snad stihnu alespoň příští ročník. 

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.