Topic RSS
15.32
25.1.2013
OfflineMartin Sust napsal(a)
Tedy nechtěl bych, aby to vyznělo, že se vás chci zbavit, spíš bych raději, kdyby se to vyřešilo ke všeobecné spokojenosti a co nejrychleji. Budu rád, pokud nám s tím pomůžete.
Je opravdu škoda, že XB1 není dostupná pro čtečky, ikdyž těžko říct, jestli by byl dostatečný zájem. Pokud by to chtěla redakce otestovat, tak můžu pomoct tím, že jedno, dvě čísla převedu do mobi/epub – zdrama.
8.12
30.11.2010
OfflineZa redakci věřím, že za kvalitu naší práce hovoří především obsah časopisu, nikoli problémy s distribucí elektronických čísel, které jsou, jak pevně věříme, pouze dočasné. Doufáme, že se brzy vše zavede natolik, aby problémy zcela zmizely. Spolupráci s Palmknihami jsme zvolili z toho důvodu, že sami nemáme zkušenosti a bohužel ani čas a prostor věnovat se přípravě a distribuci elektronické podoby časopisu. Palmknihy mají v tomto ohledu značné zkušenosti a bez nich by žádná elektronická podoba XB-1 nevycházela.
22.29
25.7.2011
OfflineDexter napsal(a)
Dnes sa objavilo v appStore nove cislo so statusom "Coskoro". Tento status maju aj starsie cisla a nic sa na tom nemeni. Ja sa na to mozem vykaslat… Zabezpecili ste sluzbu, ktora vobec nefunguje. Ked to Palmknihy nedokazu, nemali ste ich vybrat ako dodavatela tejto sluzby. Je to na smiech a na zaplakanie zaroven. Nemyslim, ze je chyba v apple. Ved predsa existuju aj ine mesacniky/tyzdenniky atd. ktore bez problemov vychadzaju na cas. Som sklamany z laxneho pristu. Nielenze si nevytvarate priestor pre ziskanie novych citatelov, ale odhanate aj tych sucasnych.
Stalo se mi to samé co popisuje výše uvedený příspěvek. Nicméně, nevím jak u vás, ale já si předplatné vyřizoval přes Palmknihy a bylo potřeba se jen znovu přihlásit a hned vše fungovalo jak má. Indikace "Již brzy" se změnila v možnost stažení a už o půlnoci jsme se mohl začíst do nového čísla.
Mám jen velmi drobnou výtku k lokalizaci, místo správného slova pro vymazání obsahu "Smazat" je zde uvedeno "Zmazat", a samotné řazení také stále zlobí a čísla nejdou chronologicky po sobě jak by měla.
Ocenil bych i funkci záložky na stránku, kde jsem skončil… tak snad v budoucnu něco z toho přibude. Děkuji za el. verzi po které jsem se ptal již od začátku a pěkný bonus v podobě všech starších dostupných čísel. Jen ta zmiňovaná dárková el. kniha mne na Palmknihách nějak minula.
Současný formát totožný se současným papírovým časopisem mi naprosto vyhovuje, lépe než epub nebo mobi formát souborů. Vždy mám lepší pocit z věrného převedení tištěného magazínu jako je ANALOG nebo ASIMOV'S Science Fiction než je třeba Kindle verze M&SF. ![]()
5.47
18.3.2012
OfflineDnes sa objavilo v appStore nove cislo so statusom "Coskoro". Tento status maju aj starsie cisla a nic sa na tom nemeni. Ja sa na to mozem vykaslat… Zabezpecili ste sluzbu, ktora vobec nefunguje. Ked to Palmknihy nedokazu, nemali ste ich vybrat ako dodavatela tejto sluzby. Je to na smiech a na zaplakanie zaroven. Nemyslim, ze je chyba v apple. Ved predsa existuju aj ine mesacniky/tyzdenniky atd. ktore bez problemov vychadzaju na cas. Som sklamany z laxneho pristu. Nielenze si nevytvarate priestor pre ziskanie novych citatelov, ale odhanate aj tych sucasnych.
16.30
12.4.2012
OfflineAhojte!
Som dlhoročným predplatitelom Ikarie / XB1 a som s časopisom plne spokojný!
Tohtoročné Vianoce mi priniesli pod stromček iPad, takže jedna z prvých vecí ma napadla dostať tam XB1. Chcem sa spýtať (nenašiel som to nikde na stránke) či by bola možnosť mať k papierovému vydaniu k dispozícií aj iPadové. Plánujem aj v budúcnosti mať predplatené papierové vydanie, len občas by bolo výhodnejšie mať aj v iPade XB1…
Ďakujem!
20.18
30.11.2010
OfflineApple podklady má, XB-1 více udělat nemůže. Nevidím problém v tom, že sem píšete, ale možná by bylo lepší psát Palmknihám, protože ti mají elektronickou verzi časopisu na starosti i na stránkách Applu. Já jim to samozřejmě mohu přeposlat, oni opět požádají Apple o nápravu, ale je to tak trochu na dlouhé lokte. Osobně totiž nezkontroluji ani to, v jakém je to stavu ![]()
19.16
18.3.2012
OfflineChapem. Zatial sa vsak podarilo iba doplnit cislo 08/2012. Ma zial privlastok "aktualne vydani". Nie je vsak dostupne (status "coskoro" – rovnako ako cisla 09 a 10). Poradie cisiel je tiez poprehadzovane (4,5,6,7,11,9,10,12,8).
prosim, nechapte moj komentar vycitavo, chcel by som len prispiet k lepsej "tvari" XBčka.
7.07
18.3.2012
OfflineBolo by fajn, keby ste v kiosku urobili poriadok:
1. Chyba vam cislo 8/2012
2. cisla 09/2012 a 10/2012 maju privlastok "coskoro" a teda ani nie su dostupne
3. cislo 10/2012 je navyse udavane ako aktualne vydanie
4. nesedi poradie podla aktualnosti (momentalne 4,5,6,7,11,9,10)
Prosim urobte s tym nieco. Toto by naozaj nemal byt az taky problem
7.50
3.5.2011
OfflineMartin Sust napsal(a)
U elektronické verze tomu tak je, postupem času všechny čísla přidáme. U papírové verze to bohužel nepůjde. Navíc některá čísla už pomalu mizí ze zásob, takže budou vbrzku nedostatková.
Pokud vám šlo o kombinaci papírového a elektornického vydání, v současnosti to zvažujeme.
Samozrejme som mal na mysli kombináciu papierového a elektronického vydania.
12.55
3.5.2011
OfflineRadostne som zvýskol juchú a prečítal som si informácie o novej elektronickej verzii v čísle 11/2012 (na zadnej obálke).
Preskočil som odseky týkajúce sa iPadov a tabletov a zastavil sa na odseku hovoriacom o tom, že ten kto si kúpi ročné predplatné (elektronickej verzie predpokladám) získava ako bonus predchádzajúci ročník zdarma (ak si dobre pamätám).
Chápem to správne ak tomu rozumiem tak, že s ročným predplatným elektronickej verzie na rok 2013 získam prístup k ročníku 2012 rovnakým spôsobom tj. cez mobilnú aplikáciu (resp. Palmknihy)?
A čo predplatitelia papierovej verzie? Nemohli by aj oni dostať takýto prístup? ![]()
11.45
26.12.2010
OfflineVictorCZ napsal(a)
A to je mi řeč do pranice …. ale nevím zdali současná redakce XB1 ještě po právní stránce může disponovat s něčím co bylo Ikarií .
Minimálně u českých povídek by asi ta možnost po dohodě s autory být mohla (a záleželo by na té dohodě jak moc by to bylo honorované či ne). Práva měla redakce vždy jen na to jedno zveřejnění. Zda to dělá XB-1 dnes jinak netuším. (Pouze u sborníků MF tam byla ta práva podstoupena tuším na 8 a pak 5 let).
12.54
3.5.2011
OfflineUž roky túžim po elektronickej verzii. Množstvo časopisov v mojich poličkách narastá ale byt je stále rovnako veľký
Na stránkach Ikarie (blahého času) boli aspoň niektoré články. Elektronická verzia by mi v tomto veľmi uľahčila problémy. Už som sa rozhodol, že všetky svoje Ikarie a XB-1 naskenujem a uložím na DVD. Žiaľ pre nedostatok času to stále viazne. Chápem pána Ríšu, ktorý so "smútkom" hovorí o tom, že na internete možno stiahnuť celé ročníky Ikarie a je mi jasné, že práva na zverejnené poviedky určite neobsahujú možnosť zverejnenia na internete.
Žiaľ ani publikovanie na AppStore môj problém nerieši (aj keby som bol vlastníkom niektorého Apple produktu, ktorý by mi umožňoval elektronickú XB-1 čítať), pretože tu ide o aplikáciu, ktorá len zobrazuje nejaký obsah z internetu. Čiže de facto nie som vlastníkom obsahu, ktorý som si kúpil a nemôžem si ho uložiť a archivovať ![]()
Mňa by potešilo, keby staršie ročníky Ikarie/XB-1 vyšli hoci aj bez poviedok v elektronickej forme (napr. PDF) a bol by som si ochotný CD/DVD s takýmto archívom za rozumnú cenu aj kúpiť. ![]()
Most Users Ever Online: 23
Currently Online:
2 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
Cloudy: 44
hseiner: 31
Julianne: 29
arwenu: 23
squire: 21
KeB: 21
Member Stats:
Guest Posters: 0
Members: 841
Moderators: 0
Admins: 0
Forum Stats:
Groups: 1
Forums: 1
Topics: 57
Posts: 639
Newest Members: zoe, psovadina, BarunQa Hájků, Nadiav10vs, Eba-chan, Burue
Administrators:







Log In
Register
Home



