Ocenění

Časopis XB-1 elektronicky

Autor | | Pátek 23 Listopad 2012 14.47

Zpráva pro předplatitele elektronické verze XB-1 pro zařízení Apple: Palmknihy zastavily od 1. července 2015 prodej našeho časopisu. Zbývající předplatné vám vrátí, jen co od Appstore obdrží seznam předplatitelů. Palmknihy lze kontaktovat e-mailem. Zákazníci používající zařízení od Apple mohou časopis zakoupit na Publeru. Vyjde vás to výrazně levněji než přes iTunes.

Návod na získání předplatného

Stáhněte si aplikaci XB-1 z Appstore

Stažení aplikace

Časopis se automaticky začlení do aplikace Kiosek na Vašem iPadu:

Kiosek

Spusťte aplikaci…

Seznam čísel

Můžete si koupit jednotlivá čísla přímo na iPadu, nebo si koupit předplatné.

Předplatné si můžete koupit přes Apple  klikem na tlačítko Předplatné:

Předplatné

Druhou možností, podle nás lepší (a výhodnější pro vydavatele časopisu) je nákup předplatného přes Palmknihy.

K předplatnému dostanete i knižní dárek. Potom v aplikaci Časopis XB-1 kliknete na tlačítko se siluetou postavy vpravo nahoře:

Přihlášení

Zadáte tam Vaše přihlašovací jméno a heslo, které máte na Palmknihách. Tím máte nakoupeno a můžete stahovat a číst i starší čísla, než které jste si koupili.

16 024 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 34 »

 1. Comment by rvanek — 16.12.2012 @ 10.18

  Na palm knihy je jenom předplatne ročni,jednotliva čisla jsem nenašel.Ja mam čtečku,takže se zřejmě nechytam?(nenašel jsem v jakem to je formatu,potřebuji epub,pdf)

 2. Comment by Martin Sust — 16.12.2012 @ 10.55

  Prozatím bohužel nikoli.

 3. Comment by rvanek — 17.12.2012 @ 8.41

  Škoda.A je něco takoveho vplanů?

 4. Comment by Martin Sust — 17.12.2012 @ 9.02

  Ano, ale nic určitého vám teď bohužel neřeknu. Vše se připravuje v součinnosti s Palmknihami.

 5. Comment by standa.e — 17.12.2012 @ 11.54

  Jako inspirace, jak lze formátovat i časopis pro čtečku, například openMagazine zde

 6. Comment by Filip — 13.2.2013 @ 21.33

  Bohužel vzhledem k nedostatečnému zabezpečení formátů pro klasické čtečky (vlastně PDF) zřejmě v nejbližší době (minimálně rok 2013) tato nebude.

 7. Comment by idle — 13.2.2013 @ 21.49

  No moment, nevím jak kdo, ale PDF rozhodně nepovažuju za formát pro čtečky.

 8. Comment by standa.e — 14.2.2013 @ 8.24

  Po pravdě, já také ne… Otázkou každopádně je, CO je „dostatečné zabezpečení“. Jediná skutečná jistota, jak zabránit digitálnímu šíření obsahu časopisu je totiž vůbec ho nevydávat. Povídky z ročníku 2011 jsou už teď dosažitelné na napsání jedenácti znaků, vypsání jedné capchy a tří kliknutí. A to jsem nelezl na žádný tajuplný a neznámý server…

 9. Comment by alesg — 22.2.2013 @ 16.54

  Samozřejmě kladně hodnotím to, že už se časopis nachází v elektronické podobě, ale v našich podmínkách si nemyslím, že zrovna iPad čtečka byla šťastná volba. Nevím jak početná skupina lidí v ČR používá zrovna iPad, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že já osobně znám spoustu lidí s Kindlem, včetně mne, ale ani jednoho s iPadem. Škoda, už jsem začínal doufat, že si XB-1 přečtu na svém Kindlu :-(

 10. Comment by metalmaus — 27.2.2013 @ 20.15

  Za Kindle bych se také přimlouval. Není možné elektronickou Ikarii pro čtečku nějak digitálně podepsat a znemožnit anonymní objednání, takže by v případě nějakého „neetického“ publikování bylo jasné, kdo je viník?

 11. Comment by Martin Sust — 28.2.2013 @ 11.53

  Zajímalo by mě, kolik procent čtenářů by přešlo z tištěné verze na elektronickou po zavedení verze pro kindle/čtečky. Možná 10-15%, těžko říct.

  To by samozřejmě nevyhnutelně znamenalo snížení nákladu a prodeje tištěné verze. Ta se ovšem vzhledem k relativně nízkým prodejům (ve srovnání s časopisy „masového“ charakteru) už teď leckdy potýká s nezájmem některých stánkařů. Další znatelné snížení prodeje by tenhle problém mohlo ještě prohloubit.

  Ve výsledku je to poměrně nezbezpečné téma především právě pro úzce zaměřené periodikum jako je XB-1. Nepochybuji, že budoucnost leží v elektronické distribuci, ovšem je na to už nyní ten správný čas? Jako výlučně elektronický časopis by XB-1 bez větších dotací nemusela přežít (a žádné dotace XB-1 nedostává, ačkoli je literárním časopisem). Nejsem vydavatel a chybějí mi praktické zkušenosti, ale mám z takového kroku poněkud obavy.

 12. Comment by idle — 28.2.2013 @ 12.06

  V tomhle smyslu je ovšem součástí otázky rozlišení, jestli by na elektronickou verzi přešli spíše předplatitelé nebo spíše ti, co si kupují na stáncích (počítám, že se nějací najdou v obou skupinách, ale netroufám si odhadnout, ve které víc). Předplatitelé, ať už by si elektronickou verzi pořídili jako doplněk nebo místo papíru, počet prodejů na stáncích nesníží.
  Já patřím do té kategorie stánkových zájemců o el. verzi, čili přesně těch, kteří by tyhle prodeje snižovali. Ale nevím, jestli je to častější případ nebo ani ne.

 13. Comment by Martin Sust — 28.2.2013 @ 12.51

  Ano, je nutné počítat i s tím, že by na elektronickou verzi přešli i předplatitelé, což by ovšem rovněž snížilo náklad a prodej tištěné verze. O to menší by byl dopad na prodej ve stáncích, ovšem s nižším nákladem se zvyšuje cena tisku… Všechno je to provázané a těžko předvídat, k čemu by to vedlo. Ano, elektronická verze by přilákala i nové čtenáře, jenže pořád se jeví jako hlavní především tištěná verze a ohrozit ji by se nemuselo vyplatit.

 14. Comment by Dilvermoon — 28.2.2013 @ 15.17

  Ano, také si myslím, že budoucnost je v elektronických verzích všeho možného, ovšem to je pouze konstatování, podobně jako že za pár mld. let Slunce pohltí Zemi. Takže nic příznivého, pouze nevyhnutelnost.
  Naštěstí však všichni, kdo se na elektronizaci těší, rozhodně budou číst placené verze a nic pirátského, takže díky této pozitivní lidské vlastnosti nebude problém časopis udržet.

 15. Comment by pes — 26.5.2013 @ 12.54

  Jednotlivá čísla i předplatné nabízí Publero:

  https://cs.publero.com/title/xb1

 16. Comment by Arnošt — 5.12.2013 @ 20.42

  Konečně svitlo světlo budoucnosti!? Jen ten ipad považuju za neschopnost! Mám čtečku, která je na to ideální, a né nějaký předražený podsvícený krám!

 17. Comment by wan botic — 10.1.2014 @ 9.49

  příteli Arnošte, dovolte mi korekci:
  publikaci v jakýchkoliv médiích včetně elektronických považuji za SCHOPNOST reagovat na nové technologické možnosti, což bych právě od, řekněme, futuristického magazínu očekával. Já například mám zrovna Vámi dehonestovaný krám, bez kterého bych se znovu nestal pravidelným čtenářem Ikarie (nyní XB-1). Papírových ročníků mám archivovaných nepočítaně od prvního vydání. Asi před osmi lerty jsem z kola „vypadl“ prostě proto, že stohy rostly a shánění po stáncích mě přestalo bavit. Teď mám archiv v iPadu a jsem nadmíru spokojen.
  K žabomyším sporům, která čtečka je nejlepší, jen dodávám, že tablet s Androidem jsem vrátil za den, protože při zátěžovém testu zkolaboval během hodiny a Kindle je dost úzce specializované zařízení, které „se nehodí než ku létání“.
  Přeji dobrý nový rok a mnoho zážitků s Ikarií XB-1!

 18. Comment by flimbo — 27.4.2014 @ 22.56

  Mam tablet a aj kindle, citat knihy na tablete je omnoho horsie nez na ctecke ktomu urcenej.
  Kto raz cital na ctecke uz asi citat na tablete nebude.
  Tties by som uprednosnil keby xb1 vychadzala v dakej mobi verzi, myslim ze v dnesnej dobe konvertovat text do roznych formatov by nemal byt az taky problem.

 19. Comment by zemiak — 22.9.2014 @ 7.51

  Ja citam na tablete. Jedina moja vytka ide tiez na kvalitu citania. iPad verzia je predpokladam oskenovane PDF a kvoli velkosti cisla (cca 80MB) oskenovane v zlej kvalite.

  V dobe, ked kazdy novy iPad ma Retina rozlisenie je pozerat sa na zubate fonty pri zvacsenom texte utrpenie.
  Prihovoril by som sa za lepsiu kvalitu skenu a/alebo za mobilny format s normalnymi fontami/reflow PDF.

 20. Comment by Tex — 27.10.2014 @ 22.54

  Dobry den, po prechodu na novejsi model iPadu, se jiz nedaji zpetne stahnout starsi zakoupena cisla.
  Predplatne jsem mel od zacatku pres palmknihy a po opetovnem prihlaseni pres ucet z palmknih se mi vrati pouze chybova hlaska: Chyba site. Pri komunikaci nastala chyba…
  Ucet na palmknihach je stale platny, a na jejich webu nemam s prihlasenim problem.
  Nicmene vidim, ze puvodni adresa nefunguje. Jak prosim postupovat k obnoveni predchozich nakupu?
  Dekuji

 21. Comment by Martin Sust — 27.10.2014 @ 23.37

  Dobrý den, je nám líto, ale musíte se obrátit na poskytovatele předplatného a řešit to spolu s ním, tzn. v tomto případě zřejmě s Palmknihami. Ze zkušenosti víme, že jsou v řešení podobných problémů velmi vstřícní.

 22. Comment by Tex — 28.10.2014 @ 0.06

  Dobry vecer, dekuji za radu – pokusim se tedy spojit primo s palmknihami a problem resit s nimi.
  Dam vedet jak jsem dopadl.

 23. Comment by Martin Sust — 28.10.2014 @ 6.21

  Určitě dejte. V tom velmi nepravděpodobném případě, že by vám nepomohli, se tomu budeme věnovat. Díky za podporu našeho časopisu :-)

 24. Comment by standa.e — 28.10.2014 @ 11.07

  No – a jsme u největšího problému takto řešeného elektronického předplatného. Přiznám se, že stát se to mě, tak nějaké problémy na straně poskytovatele mi budou ukradené a elektronické předplatné už nikdy neobnovím. Jasně, jsem paličák a občas horká hlava…

 25. Comment by Martin Sust — 28.10.2014 @ 11.10

  Tak problémy se vyskytují i u normálního předplatitele a dají se řešit. Pokud by každý čtenář postupoval stejně, tak už žádné XB-1 nevychází.

 26. Comment by standa.e — 28.10.2014 @ 12.24

  No, kdyby problém s distribucí měl znamenat, že mi ze sklepa zmizejí všechny balíky starších čísel, tak ano, byl bych výrazně více nervóznější i jako běžný předplatitel.
  V podstatě si v tuto chvíli člověk nepředplácí elektronickou verzi časopisu, ale službu umožňující do ní nahlížet. A v tom je, dle mého, dost zásadní rozdíl.
   
  Jinak v chybě končí odkaz na Palmknihy ii z tohoto webu.

 27. Comment by Martin Sust — 28.10.2014 @ 12.56

  Ovšem když ti do toho sklepa zateče a balíky se zničí, nikdo ti je nenahradí, kdežto u elektronického vydání je to může být jen otázka e-mailu se vstřícným poskytovatelem.

 28. Comment by standa.e — 28.10.2014 @ 14.44

  Raději ovšem platím za vlastní blbost, než za rozhodnutí/blbost/chybu jiných. Mimochodem, pokud by XB-1 bylo třeba v e-pubu a podléhala podobné licenci jako většina knih na palmknihách, mohl bych mít XB-1 pojištěné jak proti blbosti vlastní, tak proti zásahu vyšší moci/poskytovatele/vydavatele.
  Aby bylo jasno, nebrojím proti elektronické verzi jako takové, jen se mi nelíbí jeho stávající podoba. Ale beru, že to je tak jediné co mohu.
   

 29. Comment by Tex — 29.10.2014 @ 11.12

  Dovolim si komentar sam za sebe.
  Na elektronicke predplatne jsem dlouho cekal a beru jako jistou formu pro mne mnohem pohodlnejsiho cteni a samotneho skladovani tohoto casopisu – ano, jsou zde mouchy, epub format bych take uvital mnohem vic, nez stahovani nekolika MB dat s nemoznosti si stranky dale „customizovat“ v podobe velikosti pisma, podbarveni pozadi stranky apod., ale chapu redakci, ze zrejme v tento moment nema ani prostredky, ani kapacity se tomu plne venovat. Doufejme, ze je el. forma a pozitivni reakce ze strany ctenaru presvedci, ze papirove vydani, byt ma svoje klady, rozhodne nevydrzi na veky. Jen se obavam, ze prvni krok, musi rozhodne prijit ze strany redakce a pristupnit tak obsah casopisu v mnohem vetsi palebne sile dostupnych formatu (epub, mobi, PDF pouze jako komplementarni mene pruzny format), tak jako to maji treba palmknihy, ktere jim s el. vydavanim pomahaji. Opravdu to neni tezke. Sam mam iPad, ale v mem okoli spousta lidi pouziva a cte na Kindle.
  Problem zde bude zrejme v prvni vyskytu tohoto problemu, kdy se potrebuji dostat k drive zaplacenym cislum z duvodu prechodu na novejsi typ iPad zarizeni. Rad pomuzu s odhalenim pripadne chyby, ktera pak se treba v budoucnu uz nikomu dalsimu neobjevi – horka hlava nic nevyresi :)

 30. Comment by standa.e — 29.10.2014 @ 12.13

  Jenom se trochu bojím, že by ten přechod na e-pub dopadl právě jako některé knihy na Palmknihách ;-) Při vědomí, že za to částečně „může“ i můj Nook. Podporu češtiny má v pohodě a standardní, ale platí u něj, že čím rafinovanější formátování, tím horší komfort čtení. A české e-puby bývají velmi „rafinované“! Ale to je zatím stále ještě akademická debata, děs z pirátů je větší.

 31. Comment by Martin Sust — 29.10.2014 @ 12.53

  Osobně jsem zastánce elektronického vydání ve formátech e-pubP/mobi. Vzhledem k tomu, že příprava takových knih není nijak složitá a šlo by o čistě textovou záležitost, technicky to problém není. Je to ovšem rozhodnutí vydavatele, nikoli mé. Přesto doufám, že se v dohledné době dočkáme.

 32. Comment by standa.e — 29.10.2014 @ 20.23

  Inu, uvidíme. Čas je naše zbraň. ;-)

 33. Comment by standa.e — 22.12.2014 @ 20.05

  Tak mě aktuálně dostal čas, ale na straně poskytovatelů elektronického čtiva. Berte to jako příspěvek k debatě „Kniha je k přečtení i za sto let, otevřený a rozšířený elektronický formát snad i za deset let a proprietální DRM řešení může uživateli chcípnout ze dne na den, nestane-li se otrokem poskytovatele služby.“
  Příběh českého Wooky: přestal podporovat Android nižší než 2.2. Na Google Play nalezneme nižší verze už jen pro dva e-shopy z rodiny Wooky (můj tam samozřejmě není), kompletní universální Reader tyto spojující  už vyžaduje OS 2.2 a výše. Můj rootnutý, k mé spokojenosti funkční Nook Simple Touch jede na 2.1… Během experimentování jsem (díky špatné identifikaci chyby při stahování knihy – nebyla u mě, byla u Wooky) si v sobotu neprozřetelně původní verzi ve čtečce smazal a už nedokázal vrátit. Naštěstí jsem tak přišel o knihu za 100,-Kč (a ano, mohu si ji přečíst na PC…) Představa, že budu upgradovat čtečku, s níž jsem spokojený, co dva roky, protože poskytovatel služby nehodlá řešit zpětnou kompatibilitu svých aplikací je směšná. Kdyby alespoň z Google Play nestáhl verze, které ty nižší verze OS podporovaly!
  Tyhle uzavřené DRM služby jsou jednoduše čiré zlo.

 34. Comment by satyr — 4.9.2019 @ 21.19

  tak nevim ale na itunes xb-1 nikde aktualne uz neni takze zbyva uz jen publero, ktere koupila alza…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.