Ocenění

Kontakty

Autor | | Pondělí 29 Listopad 2010 23.06

Vydavatelem časopisu je společnost Časopis XB 1 s. r. o. se sídlem Nám. Republiky 1081/7, 110 00 Praha 1.

Jste-li český nebo slovenský autor fantastiky a máte zájem publikovat na stránkách časopisu XB-1, pošlete nám (obyčejně) své práce vytištěné na adresu: Jaroslav Jiran, Gen. Janouška 893, 198 00 Praha 9, nebo je zašlete na e-mail: jiran@casopisxb1.cz. Můžete nám nabízet povídky v rozsahu od 3 do přibližně 40 normostran. Zda s nimi počítáme do XB-1, Vám odpovíme cca do dvou měsíců na vaši e-mailovou adresu. Pokud byste požadovali vrácení vytištěného textu, přiložte náležitě ofrankovanou obálku.

Níže vám představujeme členy redakce časopisu XB-1, sami prosím posuďte, koho ve své záležitosti budete kontaktovat. Otázky ze strany čtenářů, předplatitelů a další obecné dotazy prosím zasílejte pomocí níže uvedeného dotazníku.

Základní orientace:

Dotazy týkající se přímo časopisu XB-1 směřujte na šéfredaktora Vlada Ríšu.

Dotazy na publikování českých nebo slovenských prací v XB-1 směřujte na Jaroslava Jirana.

Jakékoli jednání o inzerci a jiné marketingové spolupráci směřujte na oddělení marketingu.

Dotazy na zahraniční práce a spolupráci s webovými stránkami směřujte na Martina Šusta.

Jakýkoli problém s předplatným nejprve projednejte s distributorem předplatného.

Redakce časopisu XB-1

Vlado Ríša (nar. 1949), šéfredaktor / editor in chief Zásadní význam pro českou fantastiku má především jeho redakční práce, nejprve v časopisu Ikarie, kde pracoval jako redaktor od jeho vzniku v roce 1990 a v témže roce vystřídal na pozici zástupce šéfredaktora dnešního velvyslance České republiky Jaroslava Olšu Jr. Povinnosti šéfredaktora časopisu Ikarie převzal v roce 1993 od spisovatele Ondřeje Neffa a funkci vykonával úctyhodných 18 let až do konce roku 2010, kdy byl časopis vydavatelstvím Mladá fronta náhle zrušen. Mezitím se prosadil jako autor mnoha kratších prací a celé řady románů, ať už samostatných, či spadajících do některého z populárních společných světů (jm. Conan, Mark Stone, JFK). Sestavil rovněž několik antologií domácí fantastiky a věnuje se i překladu fantastiky z ruského jazyka.

Kontakt: risa@casopisxb1.cz (e-mail prosím využijte pouze v záležitostech inzerce, mediálního partnerství, distribuce časopisu, obchodních nabídek a dalších věcí, jež jsou zásadní pro fungování časopisu)

Jaroslav Jiran (nar. 1955), zástupce šéfredaktora / assistant to the editor in chief Významná je především jeho činnost editora českých povídek v časopisu Ikarie. Redaktorem časopisu se stal v roce 1992 a závěrem roku 1997 převzal od Ivana Adamoviče funkci zástupce šéfredaktora. V posledních letech se rozvoji české fantastiky věnoval rovněž v rámci literární soutěže Ikaros, jejíž ekvivalent čeká čtenáře i na stránkách časopisu XB-1. Sestavil také několik antologií české fantastiky. Redaktorské práci se bohužel věnoval na úkor slibně započaté kariéry spisovatele. Jako autor se prosadil již během osmdesátých let řadou zdařilých kratších prací, následně vydal samostatně publikovanou novelu Válečný tanec Nairi a poté i své patrně nejznámější dílo – dobrodružnou science fantasy Živé meče Ooragu.

Kontakt: jiran@casopisxb1.cz (e-mail prosím využijte pouze v záležitostech týkajících se nabídky dosud nevydaných českých a slovenských povídek (max. rozsah cca 40 normostran) a při zájmu o psaní knižních a filmových recenzí a článků“)

Martin Šust (nar. 1977), editor zahraničních prací / foreign rights editor Do fantastiky vstoupil jako autor vřele přijatého Slovníku autorů anglo-americké fantastiky, jenž nejdříve vydával v samizdatem publikovaných sešitech, následně i knižně v nakladatelství Laser-books. Odtud se váže i spolupráce s tímto nakladatelstvím, jehož zaměstnancem je od roku 2004 a zasloužil se v něm zejména za proměnu jeho ediční politiky. Ceněna je především edice New weird, v rámci níž sestavil i trojici antologií Trochu divné kusy. V časopise Ikarie pracoval s krátkou přestávkou jako editor zahraničních prací od r. 2005. Spolupracuje s několika různými nakladateli, za zmínku stojí zejména jím řízená česká edice proslulého The Magazine of Fantasy & Science Fiction, kde zastává funkci editora od r. 2006. V letech 2004-2010 byl rovněž externím redaktorem časopisu Pevnost.

Kontakt: sust@casopisxb1.cz (e-mail prosím využijte pouze v záležitostech týkajících se nabídky práv k zahraničním pracím, překladů z cizích jazyků, nabídky ilustrací, spolupráce na poli literární publicistiky a internetových stránek)

Redakce internetových stránek XB-1

Tadeáš Pelech (nar. 1967), správce webu / webmaster
Překladatel, ajťák, čtenář, emeritní lektor literární dílny, příležitostný publicista, vydavatel a recenzent a autor několika povídek. První povídku publikoval v Ikarii v roce 1991, poslední tamtéž v roce 2009. Spoluzakladatel fanzinů Trosky (1993-1997) a Putna (1998-1999) a spoluautor magazínu Základna (1993-1998). První webmaster a editor webové Ikarie (1997-2000). V posledních letech porotce literární soutěže tohoto časopisu.

Kontakt: tadeas@gmail.com(e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se technického provedení webu XB-1)

Petra Kubátová (nar. 1977), korektura, zajímavosti a úvahy
Máma, knihomol, zarputilec. Žije na místě, kam ani pošta nechodí, v oblibě má SF a whiskey bez ledu. Moderátorka a redaktorka „Zahrady slov, knihomolova rozhlasového pohlazeni“ rádia Akropolis (2005-2007), první povídku zpracoval ČRo Leonardo (2007), další byla publikována v Ikarii 1/2010, XB-1 03/2011 a na Sarden.cz. Přispívá do projektu Ne(s)tbooks. Vzhledem k její zarputilosti budou další povídky, ať už tiskem, rozhlasem či do čteček následovat. Umí teologicky bádat, překládat a dělat korektury.
Kontakt: kubatova@mambii.com (e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se článků na internetových stránkách XB-1)
 
Roman Bílek (nar. 1977), zajímavosti, komiks
Komiksový scénárista a publicista (BubbleGun, KomiksFest! revue, Chyba zine a Vichřice), spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů na internetových portálech KoCoGeL a XB-1. Občasný pisatel povídek – oficiálně vyšla jeho povídka „Synek ze závalu“ ve sborníku Ježíšku, já chci plamenomet (2004). Také působí jako hudební publicista v internetovém magazínu KidsAndHeroes a podzemních fanzinech Hlasatel, Buryzone, Trhavina a Hluboká orba.
Kontakt: mr.beesee@gmail.com (e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se článků na internetových stránkách XB-1)
 
Julie Nováková (nar. 1991), recenze, rozhovory a zajímavosti
Spisovatelka, bioložka, recepční, novinářka, copywriterka, korektorka… zkrátka nenapravitelná workoholička sto a jedné profese. Nejvíce se nicméně věnuje psaní (romány Zločin na Poseidon City, Tichá planeta a Nikdy nevěř ničemu, množství sci-fi a fantasy povídek) a biologii (vývoji leishmanií ve flebotomech a několika dalším, úplně nepříbuzným tématům, neboť si diverzitu prostě nemůže odpustit ani v rámci oboru). Z fantastiky má v oblibě především hard SF a new space operu, ale ve skutečnosti nepohrdne skoro ničím, co má písmenka.
Kontakt: julie.novakova@gmail.com (e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se článků na internetových stránkách XB-1)

Tomáš Přibyl (nar. 1988), společenské hry
Vášnivý čtenář sci-fi a fantasy, šermíř, student a nadšený hráč. Zájem o RPG, počítačové a společenské hry vedlo mimo hraní samotné také k neoficiálním překladům herních pravidel z anglického jazyka (rozšíření pro Arkham Horror, série Munchkin Cthulhu, série Red Dragon Inn a další). Zájem o hry vyústil v letech 2011-2013 ve spolupráci s obchodem Tomovy hry a spoluúčasti na založení komunitního fóra Deskožrout. Mimo webzine XB-1 je od roku 2012 také pravidelným přispěvatelem měsíčníku Rodina a škola.
Kontakt: pribyl.thales@gmail.com (e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se článků na internetových stránkách XB-1).
 
Petra Slováková (nar. 1987), recenze a publicistika
Povoláním zahradní architektka. Začínala v literárních soutěžích a brzy se začala umísťovat na oceněných pozicích. Mezi největší literární úspěchy patří vítězství v Ceně Karla Čapka 2012 s novelou Cvrček v krabičce. Kromě sbírky básní u vydavatelství Epika publikovala knihy Železonoc a jiné podivnosti a Cvrček v krabičce. Kratší práce jí vyšly v mnoha sbornících a časopisech a jako kreslířka a ilustrátorka spolupracovala na různých žánrových projektech.
Kontakt: slovakova.petra@email.cz (e-mail využijte pouze v záležitostech týkajících se článků na internetových stránkách XB-1)
 

Ostatní dotazy zasílejte pomocí redakčního e-mailu:

 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

51 794 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Komentáře nejde momentálně vkládat.