Ocenění

Martin Jurík představuje Projekt Zenta (ukázka)

Autor | Aukce | Pátek 10 Říjen 2014 7.30
projekt-zenta

Na slovenském Istroconu se křtila řada nových knih ve slovenském vydání a my se vám je pokusíme postupně představit formou oblíbených ukázek. Bezesporu největší příděl titulů si přichystalo malé slovenské nakladatelství Hydra, které v omezeném nákladu připravilo hned čtveřici knih - mimo beletrii stojícího Netvora od Ondreje Herce, hororovou antologii Na hroby editora Marka E. Pochy a krátké romány Bratislavská bludička Lenony Štiblaríkové a Posledná pozemšťanka od Kataríny Soyky. Artis Omnis zase křtil antologii Dotyky budúcnosti a fantasy Veža Elfov od Mariána Kubicska. Ovšem jako první slovenskou vlaštovku vám představíme román Projekt Zenta od Martina Juríka...

Aukce – Jan Štěpánek: V zajetí hmoty a Krvavý déšť (ilustrace)

Autor | Aukce | Pondělí 1 Srpen 2011 11.00
v_zajeti_hmoty

Úvodní aukce ilustrací pana Karla Zemana skončila úspěchem, a tak není důvod nepokračovat. Druhé kolo naší aukce vám přináší dvojici ilustrací neméně známého výtvarníka Jana Štěpánka. Původně byly použity u povídek V zajetí hmoty od Jeana-Clauda Dunyacha (12/2010) a Krvavý déšť od Julie Novákové (4/2011). Pravidla se v podstatě neliší od prvního kola, ilustraci přirozeně získává nejvyšší nabídka. Můžete koupit pouze jednu z nabízených ilustrací, přednost však dostane nabídka na obě ilustrace, i kdyby jen dorovnala součet nejvyšších jednotlivých nabídek. Vítěz musí do 14 dnů po obdržení čísla bankovního účtu autora ilustrací zaslat danou částku, jinak budou ilustrace nabídnuty ke koupi druhému v pořadí.

Aukce – Karel Zeman: Epilog (ilustrace) – UKONČENO

Autor | Aukce | Středa 13 Červenec 2011 10.00
02_Anderson-Epilog1

V každém čísle časopisu XB-1 se objevuje hned několik ilustrací různých výtvarníků, kteří s námi v některých případech spolupracují po mnoho let. Za tu dobu se jim doma nahromadil značný počet kreseb, a tak nás napadlo poskytnout čtenářům šanci některé z těchto mnohdy opravdu pozoruhodných prací získat v aukci pořádané na stránkách XB-1. Každá z nich se samozřejmě pojí k některé z námi vydaných povídek. Máte tedy jedinečnou šanci získat kousek časopisu XB-1 v originále přímo do vašich domovů. Následující aukce je takovým malým pokusem, zda máte o ilustrace zájem. Dle úspěchu se rozhodneme, zda budeme v aukcích pokračovat i do budoucna. Pokud ano, budeme veškeré podobné akce shromaždovat v sekci menu nazvané Aukce.