Ocenění

Bitva knižních obálek: První semifinále roku 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Sobota 20 Únor 2016 11.35
xb-1_logo-google

Celoroční bitevní vřava se chýlí ke svému konci. V prvním ze dvou letošních semifinále volíte celkové pořadí od prvního do pátého místa. Do finálového kola postupují první dva autoři obálek v pořadí. Jinak jsou pravidla stále stejná – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem lyrické fantasy či snad akční science fiction. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje a nikoho nešetřte!

Bitva knižních obálek – prosinec 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 31 Leden 2016 11.00
Bitva-prosinec-2015

Také prosinec byl v samotném závěrečném vzepětí knižního trhu na domácí knižní obálky plodný, přestože nenabídl takovou paletu jako předchozí měsíc. I tak se ale dostane na přehlídku rozmanitých přístupů a vedle tradičních účastníků bitvy se objeví i nepříliš známá jména... Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – listopad 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Pondělí 18 Leden 2016 10.00
Bitva-01-listopad-2015

Listopad byl na zajímavé obálky od domácích výtvarníků opravdu bohatý a výběr byl zřejmě nejobtížnější z celého ročníku 2015. Pevně doufáme, že se nám podařilo vybrat skutečně to nejlepší a ukázat tak nejen kvalitu, ale i rozmanitost, kterou čeští výtvarníci a grafici knižnímu trhu nabízejí... Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – říjen 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 3 Leden 2016 10.30
Bitva-02-rijen-2015

Říjnová knižní nadílka byla tradičně bohatá a samozřejmě se dostalo i na slušný počet obálek domácích výtvarníků. Vybrali jsme pro vás čtveřici obálek známých českých tvůrců a uvidíme, zda se mezi nimi najde jasný vítěz, anebo dojde na dramatický boj... Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – září 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Sobota 19 Prosinec 2015 9.45
Bitva-01-zari-2015

Září se v posledních letech nese ve znamení nakladatelského nadechnutí k předvánočnímu shonu, a tak není divu, že se v naší bitvě sešly zajímavé knižní obálky předních českých žánrových výtvarníků současnosti. Na vás už je jen si vybrat... Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – srpen 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 1 Listopad 2015 10.09
Bitva02-srpen-2015

Po delší odmlce se vracíme do žáru bitvy knižních obálek. Srpnový měsíc přinesl hned několik zajímavých obálek, vybrali jsme pro vás skutečně rozmanitou čtveřici z dílny domácích autorů a jsme opravdu zvědaví, jak bitva dopadne... Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – červenec 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 16 Srpen 2015 11.05
Bitva-červenec-2015

Červenec mnoho žánrových knih nepřinesl, přesto se nám podařilo shromáždit hned několik pěkných obálek, z nichž si můžete vybrat svého favorita do finálových klání. Děkujeme nejen za výběr, ale i za případný žebříček sestavený dle vašeho vkusu. Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – červen 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 26 Červenec 2015 19.35
Bitva-červen-2015

Červen příliš mnoho obálek domácích výtvarníků nepřinesl, ovšem o to zajímavější a méně tradiční je nakonec finální výběr. Jako obvykle je pouze a jen na vás, kdo bude slavit triumf, a samozřejmě se můžete vyjádřit i k jednotlivým obálkám. Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – květen 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 21 Červen 2015 11.00
Bitva-kveten-2015

Květnová nabídka knižních obálek domácích výtvarníků byla neobvykle bohatá a vybrat z nich bitevní čtveřici tak bylo velmi těžké. Nyní je na vás vybrat vítěze, jenž postoupí do závěrečných semifinálových kol a třeba se i stane novým vítězem. Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – duben 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 10 Květen 2015 14.05
Bitva02-duben2015

V dubnu se už domácí vytvarníci dostali opět do formy, i když se jich na obálku probojovalo stále žalostně málo. Situaci zachraňuje matadorka Jana Šouflová, která si sice stěžuje na to, kolik času a energie ji práce na obálkách stojí, ale naštěstí to není na kvalitě ani četnosti tolik vidět. Pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek – březen 2015

Autor | Bitva knižních obálek | Pondělí 13 Duben 2015 10.15
Bitva01-brezen2015

Začátek roku byl pro ctitele původních, ze zahraničí nepřevzatých knižních obálek v rámci fantastického žánru vskutku tragickou záležitostí. A tak letošní ročník Bitvy obálek začínáme až březnovou přehlídkou, která se ovšem více než povedla. Pro jistotu tak ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek: Epické finále roku 2014!

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 8 Březen 2015 19.30
Bitva2015-Finale

Po sérii měsíčních kol a následných semifinále dospěla Bitva knižních obálek na webu XB-1 ke svému vrcholu, v němž budete rozhodovat o absolutním vítězi mezi trojicí skvělých výtvarných prací. Pravidla jsou jistě všem dobře známá – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem science fiction, fantasy či snad hororu. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje pouze váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně při hlasování podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Bitva knižních obálek: Třetí semifinále roku 2014

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 1 Únor 2015 8.30
Bitva-SF3-2014

Celoroční bitevní vřava se chýlí ke svému konci a vy máte šanci vybrat posledního semifinalistu s velkou šancí na celkové vítězství. Pravidla jsou ovšem stále stejná – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. V bitvě není důležité, zda jste příznivcem lyrické fantasy či snad akční science fiction. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. A neváhejte se o ně podělit. Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje a nikoho nešetřte!

Bitva knižních obálek – prosinec 2014

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 18 Leden 2015 11.35
Bitva01-prosinec-2014

S prosincem už předvánoční knižní běsnění tradičně utichá, ale i na poslední chvíle si nakladatelé nechávají v záloze nějaká ta překvapení a naštěstí nezapomínají ani na domácí výtvarníky, ačkoli se v našem výběru objevuje jedna tradiční zahraniční přispěvatelka. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas.

Bitva knižních obálek – listopad 2014

Autor | Bitva knižních obálek | Neděle 28 Prosinec 2014 13.55
Bitva-listopad2014

Listopad vždy patřil k nejsilnějším měsícům jak pro čtenáře, tak i pro nakladatele. Výběr byl tedy širší než obvykle a my vám můžeme nabídnout nejen práce obvyklých účastníků, ale i obálku vítěze minulého ročníku. Jako vždy pro jistotu ještě připomeneme bitevní pravidla – hodnotíte obálku (lze se vyjádřit nejen k ilustraci, ale i ke grafické úpravě), nikoli knihu či osobu výtvarníka. Není důležité, zda fandíte konkrétním autorům, výtvarníkům či nakladatelstvím. Rozhoduje váš výtvarný vkus a pocity, s jakými jednotlivé obálky vnímáte. Neváhejte se o ně podělit! Zároveň vás žádáme, abyste bitvu neovlivňovali svými replikanty, každý má pouze jeden hlas. Tak směle do boje!

Další strana »