Ocenění

Náš Mosťák – pamětní glosa Anny Šochové

Autor | Aktuality | Neděle 3 října 2021 19.17

Před padesáti osmi lety, dne 29. září 1963, se v Zábřehu na Moravě narodil spisovatel Jaroslav Mostecký. Letošní výročí se uskutečnilo ve vzpomínkách a bez něho: opustil svět fantastiky i reality dne 13. prosince 2020.

Je chronicky známo, že ti nejlepší z nás si odejdou, jako by se nechumelilo, ačkoliv od nich stále čekáme další důkazy jejich výjimečného talentu, jejich vtipu, hřejivého přátelství. Všichni si dál připomínáme ten strach a úzkost, když Jarek Mostecký na facebooku přiznal, že má vysokou horečku… A víc se neozval.  Věděli jsme, že na jaře jeden covid  překonal, věděli jsme o jeho statečném, ale ne dvakrát zdravém srdci.  Odešel, ať jsme na dálku dělali cokoliv a marně doufali v zázrak.

Kdykoliv se setkám s jeho textem, fotografií, videem, vždycky je znovu tady, ale prázdná místa u stolu na conech, kde jsme se potkávali, žalují dnešní realitu. Už nebude nic uvádět  na Festivalu fantazie, Parconech, nebude besedovat, nezažijeme jeho humor, nadsázku, ironii, bystré hodnocení světa.

Milý Jarku, na Tebe nelze zapomenout. Díky za všechno, čím jsi byl a co jsi nám všem zanechal!

 

 

465 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.