Ocenění

BioReference 05/2019

Autor | Aktuality | Pondělí 6 května 2019 9.00

Všechno venku kvete, když už je ten květen, tak proč se nezavřít do popcornem vonících kinosálů. V Bioreferenci opět představíme filmy, které byste jako stateční sběrači fantastických snímků neměli minout. Do kin ovšem dorazí i filmy jiných žánrů, které stojí za pozornost. Mezi ně bude určitě patřit komedie The Beach Bum s Matthew McConaugheym a Snoop Doggem již dnes srovnávaná s Big Lebowskim bratří Coenových. Slovenský horor Trhlina se pokusí vystihnout tísnivou a mrazivou atmosféru knižní předlohy Jozefa Kariky, hrají například Dávid Hartl, Mary Bartalos nebo Matej Marušín. Rocketman je zase životopisné hudební drama, v němž se Taron Egerton stane samotným Eltonem Johnem. Keanu Reeves se potřetí vrací do role milovníka štěňátek a palných zbraní, ve filmu opět předvede, jak skvěle se umí ohánět pěstmi i pistolemi. A teď tradičně skočíme na fantastiku…

UglyDolls

ugglydolls

Premiéra 2. 5. 2019. Ošklivé panenky versus ty hezké. Kdo si vyslouží své místo na slunci? O tom bude zábavný animák, který se v originále netradičně pyšní hlasy známých hudebníků. Do jedné z hlavních rolí tedy autoři snímku obsadili popovou zpěvačku Kelly Clarkson. Poslechnout si můžete i vokál Janelle Monáeové nebo rapera Pitbulla. Režisér Kelly Asbury má za sebou nezapomenutelný zářez v podobě skvělého Shreka 2 a ačkoli jeho další animák Gnomeo a Julie úplně nepropadl, rozhodně se nejednalo o film hodný zápisu do dějin kinematografie. Doufejme tedy, že s UgglyDolls plným populární hudby, gagů a sympatických postav najde správný recept na úspěšný film, který potěší děti i dospělé.

Pokémon: Detektiv Pikachu

pikachu

Premiéra 9. 5. 2019. Mluvící Pikachu! Vlhký sen všech Pika-Pika-Chuuuumilů se splnil. A další skvělou zprávou je, že bude promlouvat Deadpoolovým hlasem Ryana Reynoldse. Vůbec první hraný film o pokémonech se chlubí detektivní zápletkou inspirovanou právě hrou od společnosti Nintendo Detective Pikachu. Dějová linka začíná zmizením detektiva Harryho Goodmana, jehož jedenadvacetiletý syn se po něm rozhodne pátrat samozřejmě s pomocí žluťáka Pikachu. Režie se zhostil Rob Letterman, režisér dobře přijatého animáče Monstra vs. Vetřelci, na něhož v budoucnu čeká i fantasy dobrodružství Dungeons & Dragons.

Syn temnoty

brightburn

Premiéra 23. 5. 2019 David Yarovesky si řádně pohrál s příběhem o Supermanovi a předkládá ho v netradičním hávu. V mysteriózním hororu Syn temnoty totiž nabízí vizi, kdy malý návštěvník z jiné galaxie nebude prožívat svou pubertu jako smallvilleský skautík sbírající bobříky, ale bude si spíš připadat jako řádně vyšinutý mladík s chutí zabíjet a ničit. Nečekejte přitroublého alkoholika Hancocka, protože podle upoutávek nás čeká opravdu násilnická podívaná, kde humor půjde stranou. Filmový komiks ještě s hororem nekoketoval, takže budeme doufat, že z tohoto svazku vzejde plejáda kvalitních snímků a ne mišmaš, na který budeme chtít zapomenout. Do ústředních rolí se postavili Elizabeth Banksová, David Denman a Jackson A. Dunn.

Aladin

aladdin

Premiéra 23. 5. 2019. Létajícího slona si sice můžeme odškrtnout, ovšem v květnu už na děti čeká další předělávka klasické Disney pohádky. Na svém létajícím koberci nepřilétá král bramborových lidí, ale sám Aladin s tváří egyptského herce Mena Massouda. A co víc, do modra se pro něj obarví Will Smith v roli ztřeštěného džina z láhve, jenž už v traileru přesvědčivě ukázal, že si svou roli hodlá skutečně užít. Režie byla svěřena zkušenému Guyi Ritchiemu, který vždy příjemně překvapí. Na scénáři se podílela celá řada autorů, včetně režiséra samotného. Jelikož se jedná o předělávku kresleného filmu z roku 1992, bezpochyby se dočkáme známých lokací přetvořených do „reality“ a zcela určitě zazní i nějaká muzikálová skladba.

Godzilla 2: Král monster

godzilla2

Premiéra 30. 5. 2019. Kdo by tuhle japonskou dámu v letech neměl rád, navzdory jejímu zapáchajícímu radioaktivnímu dechu a ne příliš ladnému kroku, při němž se hroutí budovy jako domečky ze sirek. V roce 2014 opět dokázala, že její srdce je na pravém místě, a letos se vrací, aby poměřila síly s dalšími monstry, proti nimž (překvapivě) lidský intelekt prostě nenajde lepší řešení, než: „Nechte je bojovat spolu.“ Ano, ačkoli první obnovená Godzilla nebyla příliš chytrou podívanou, nedala se jí upřít hororová atmosféra, kterou se přiblížila originálu z roku 1954. A ruku na srdce – u Godzilly nám to stačí. My přece podvědomě chceme vidět, jak ta dámička svými tesáky rve jiná obří monstra na kousky a u toho působí neplechu, z níž architekti zapláčou. A lidský příběh na pozadí slouží jenom tomu, aby se ve filmu něco říkalo. Podle toho vypadá i obsazení, kde nenaleznete žádnou velkou hvězdu a poznáte maximálně Kena Watanabeho. Vedle něho se ve stínu Godzilly objeví i Millie Bobby Brownová, Vera Farmigaová nebo Sally Hawkinsová.

1 399 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.