Ocenění

O časopisu

Autor | | Čtvrtek 25 listopadu 2010 16.51

Časopis XB-1 si stále klade za cíl přinášet svým čtenářům především kvalitní a čtivé kratší práce z fantastického žánru, to vše obohaceno o informační servis zaměřený na aktuálně vydané knižní tituly, filmy a hry. První číslo časopisu XB-1 vyšlo 5. 12. 2010 a při jeho zrodu stála kompletní redakce bývalého časopisu Ikarie ve složení Vlado Ríša (šéfredaktor), Jaroslav Jiran (zástupce šéfredaktora) a Martin Šust (redaktor) a přímo navazuje na vycházení časopisu Ikarie, který vycházel od roku 1990…

Obsah časopisu se skladá zhruba z jedné třetiny věnující se zahraniční fantastice, z jedné třetiny věnující se domácí fantastice, to vše doplněné o publicistickou část, v níž se objevují články o fantastické literatuře, filmu a počítačových hrách, zprávy z fandomu, filmové a knižní recenze a v neposlední řadě také oblíbená Fantastická věda.

Periodicita časopisu XB-1 je měsíční, přičemž časopis by měl vycházet pravidelně vždy na začátku měsíce shodného s pořadovým číslem vydání.

Fomát časopisu: A4

Počet stran: 80, černobílý tisk, barevná obálka

Pro všechny zájemce o elektronické vydání XB-1:  Na elektronické podobě časopisu (epub) pracujeme, mějte však trpělivost; prioritou je pro nás dva poslední roky bylo, bohužel, přežití  a  stabilizace časopisu jako takového. Do konce roku 2021 bude zařazen do nabídky eshopu kompletní archiv časopisu XB-1 ve formátu pdf.

2. prosince 2021

40 356 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Komentáře nejde momentálně vkládat.