Ocenění

Černá paní – pomsta až za hrob

Autor | Aktuality | Úterý 17 ledna 2012 8.00

Za posledních několik let se v podstatě synonymem pro duchařský horor stalo spojení Paranormal Activity, což je trochu mrzuté, protože tahle série rozhodně není to nejlepší, co žánr nabízí. Snímek Žena v černém, jenž by měl být uveden do kin v únoru, se nicméně vydává poněkud klasičtější cestou a vzbuzuje velké naděje. K dobru si připočtěte, že se o scénář postarala známá Jane Goldman (Hvězdný prach, X-Men: První třída), režie se chopil James Watkins (Jezero smrti) a v ústřední roli uvidíte Daniela Radcliffa, který má konečně pořádnou šanci předvést se jinak, než jako obrýlený studentík z Bradavic. A navíc je děj zasazen do viktoriánské Anglie, čímž film dává tak trochu vzpomenout na Burtonovu Ospalou díru (1999), i když bezhlavého rytíře nahradil mstící se duch.

Příběh sám je jednoduchý, ale je z něho znát snaha natočit poctivý horor, který si na nic nehraje. Právník Arthur Kipps musí odcestovat do městečka uprostřed ničeho, aby vyřídil pozůstalost zesnulého vlastníka tamního panského síla. Jenže, jak si záhy uvědomí, v domě není sám, přičemž ke všemu postupně začne vytahovat kostlivce ze skříně (obrazně řečeno, ale možná nějakého skutečného opravdu v šatníku najde) a odhalovat děsivá tajemství. Obyvatelé města za záhadných okolností umírají, žena v černém terorizuje nejen je, ale i Arthura a jeho blízké a on se, aby přežil a snad i pomohl nebohým měšťanům, musí odvážit v prokletém sídle zůstat a najít způsob, jak všemu učinit přítrž.

Pokud se vám při čtení řádků výše vybavilo slůvko klišé, není na tom nic špatného. Žena v černém se jen hemží kletbami, strašidelným domy a naštvanými duchy, ale už propagační materiály snímku směle hlásají, že půjde o „classic horror story“, ale pokud se podíváte na trailer, určitě vás přesvědčí o svých (doufejme) kvalitách. Zatím totiž vypadá k světu a přestože se vrací ke kořenům hororu, v kombinaci s moderním zpracováním přináší svěží vítr, který tu už dlouho nebyl.

854 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.