Ocenění

Conan: Král komiksových příběhů? (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 5 listopadu 2018 21.05

CONAN_CERNY_KOLOS

Argo se během posledních přibližně deseti let stalo na českém trhu jedním z nejsilnějších hráčů v oblasti fantastiky a v posledních několika letech mimořádně posílilo i v oblasti komiksu. Atraktivní projekt Conan z Cimmerie spojuje obojí. Vychází z francouzské komiksové série nakladatelství Glénat a tři dosud vydané sešity shrnuje u nás aktuálně vydané album. Různí francouzští scenáristé a kreslíři si v něm vzali za úkol adaptovat trojici slavných conanovských povídek z pera Roberta E. Howarda: Černý kolosKrálovnu Černého pobřeží a Za Černou řekou. Souborné vydání tří originálních alb vychází s trojicí původních obálek, každý čtenář si tak může vybrat. My vám přinášíme ukázku z úvodního alba…

CONAN_KRALOVNA

Conan z Cimmerie, svazek první

různí tvůrci dle předlohy Roberta E. Howarda

vázané, překlad Richard Podaný, 184 stran, 598 Kč

Ambiciózní projekt, který přinese komiksové adaptace více než tuctu nejznámějších povídek mistra hrdinské fantasy R. E. Howarda, viděných očima vynikajících francouzských kreslířů mladší generace. V tomto jeho prvním svazku najdete povídky Královna černého pobřeží, Černý kolos a Za Černou řekou.

Kniha vychází ve třech variantách obálky. Scenáristicky povídky adaptovali Jean-David Morvan, Vincent Brugeas a Mathieu Gabella; kresby se u jednotlivých povídek ujali Pierre Alary, Ronan Toulhoat a Anthony Jean.

CONAN_ZA_CERNOU_REKOU

Ukázka z knihy:

Argomiks-logo

2 415 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Erunamo — 6.11.2018 @ 21.37

  Kresba z ukázky mě trochu zklamala, snad to nebude tak celé.
  Doufám, že Argo to s Conanem nepodělá jako slavné Comics Centrum, od kterého už si asi žádnou knihu nekoupím.

 2. Komentáře by Erunamo — 6.11.2018 @ 22.01

  Tak, to co jsem napsal musím vzít zpět, páč jsem se ze zvědavosti podíval na stránky Comics Centra a ejhle https://www.comicscentrum.cz/conan-klasik.html
  Tak snad je to zas nepřestane bavit po vydání prvního dílu.

 3. Komentáře by Martin Šust — 7.11.2018 @ 10.23

  Osobně nedám na Kolosálního Conana od Comics Centra dopustit a těším se na další velký omnibus. Pokud jde o Conana z Cimmerie, jde o tři alba od různých tvůrců, tzn. tři různé typy kresby v jedné knize.

 4. Komentáře by Erunamo — 7.11.2018 @ 17.03

  Mě se nelíbilo, jak to udělali jen pro pár vyvolených. Neměl jsem tenkrát na to abych to spolufinancoval (v podstatě to tak bylo), takže mi zbyl jen první díl, co jsem si s nadšením koupil. Comics Centrum už takhle rozvrtalo víc sérií (Solomon Kane, Jonah Hex). Teď si to snad u mě vylepší :-). Snad jim to půjde.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.