Ocenění

Jeskyně a draci: Čeští fanoušci RPG oslavují příchod legendy

Autor | Aktuality | Pátek 10 prosince 2021 16.08

Datum 8. 12. 2021 se zapíše do české historie RPG stejně, jako první vydání Dračího doupěte před jedenatřiceti lety. Nakladatelství Mytago vydalo příručku Jeskyní a draků vycházející z páté edice legendární hry na hrdiny Dungeons & Dragons – nejhranějšího RPG systému na světě!

Samotný předprodej knihy dosáhl hranice tisíce kusů, což je na české poměry nevídané číslo. Za tímto úspěchem stojí tvrdá práce zkušeného kolektivu autorů, znalost problematiky RPG a odhodlání vytvořit pro náš trh jedinečné dílo. Jeskyně a draci vychází z páté edice D&D, ale také navazují na dlouhou tradici Dračího doupěte a obohacují oba světy moderními myšlenkami a dodatky.

Příručka Jeskyně a Draci má více než pět set šedesát stran a obsahuje vše potřebné pro hru a její přípravu. Od tvorby postav, přes postup na úrovně, bestiář, magické předměty, rady k vedení dobrodružství a mnoho dalšího. K plnohodnotnému hraní tedy stačí jedna jediná kniha. Beze strachu si ji může pořídit i úplný začátečník. Autoři se postarali o jasná pravidla a instrukce. Vstup do hry je snadný a pohodlný.

Herní veteráni však jistě ocení rozšíření a doplňující pravidla, kupříkladu povolání alchymisty. To vše je zpracováno tak, aby byla příručka oboustranně kompatibilní – svoji postavu z Jeskyní a draků si hráči mohou bez úprav zahrát i v Dungeons & Dragons a naopak.

Tento unikátní projekt by si rozhodně neměl nechat uniknout žádný fanoušek RPG!

Herní příručku Jeskyně a draci mohou zájemci zakoupit za nejvýhodnější cenu na imago.cz. V blízkých dnech by měla být dostupná i v běžných knihkupectvích.

 

Link: https://www.imago.cz/jeskyne-a-draci

Web: https://www.jeskyneadraci.cz/

1 570 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.