Ocenění

Fantastické seriálové premiéry roku 2018

Autor | Aktuality | Pondělí 29 ledna 2018 9.00

Seriálová nadílka se obvykle koná dvakrát do roka a po té lednové, která nemusí být až tak bohatá, se nové příběhy na pokračování rozjíždějí stejně jako fotbalová sezóna až po prázdninové přestávce. Mnohdy je navíc důležitější oznámení další série zavedené značky než uvedení nové. Fanoušci vyhlížející velké finále Hry o trůny se tento rok rozuzlení nedočkají, na druhou stranu se vracejí Westworld, Příběh služebnice, Cizinka, Muž z Vysokého zámku, Jessica Jonesová či Daredevil a uvidíme, zda to letos ještě stihne potvrzená třetí sezóna Stranger Things. Z nových seriálů, pro něž se doposud neobjevily ukázky, vypadá zajímavě další pokus o televizní zpracování Zaklínače, reboot sci-fi seriálu Lost in Space a samozřejmě animovaná Hilda. Tak se podívejme, co pěkného pro nás v roce 2018 seriáloví tvůrci nachystali…

the-terror-AMC

Devilman Crybaby – 5. ledna, Netflix

Hned na začátku vybíráme seriál Z deníku otaku. Ryo a Akira jsou kamarádi od dětství a na hranici dospělosti se spolu opět shledávají, aby bojovali proti démonům, kteří se derou na svět. Brutální anime se nebojí utržených hlav a neostýchá se ani pohledu na velkolepé sexuální orgie. Na samý začátek roku připravil Netflix opravdu zajímavé zpestření své nabídky.

Hard Sun – 6. ledna, BBC One

Ona má pohnutou historii, on zase není zcela upřímný ke své manželce. Dohromady je spojí vyšetřování případu, na jehož počátku visí mrtvý hacker napíchnutý na větev stromu. Na jeho konci však čeká globální katastrofa, za pět let bude totiž všechno úplně jinak. Hard Sun nabízí námět podobný filmovému Proroctví a pocit zoufalství z nejisté budoucnosti a blížícího se konce ve stylu seriálového Flashforward. Fanoušci drsných britských minisérií jako Luther nebo Marcella by rozhodně měli zpozornět.

Black Lightning – 16. ledna, CW

Superhrdinů zřejmě stále není dost. Black Lightning ze světa DC komiksů to sice umí dobře s elektřinou, ale své schopnosti na nějaký čas odložil stranou a nyní se věnuje hlavně svým neposlušným dcerám a vedení střední školy. Seriál bude díky zasazení do černošské komunity zřejmě srovnáván s Lukem Cagem a ani v tomto případě pravděpodobně nepůjde kromě zářivého neonového kostýmu hlavního hrdiny o nic výjimečného.

Counterpart – 28. ledna, Starz

Studená válka po sobě zanechala pár kostlivců ve skříni a otevření dveří do paralelní dimenze je jedním z nich. J. K. Simmons hraje usedlého milujícího manžela, který pracuje třicet let ve spojovacím oddělení a příliš netuší, co a proč dělá, jen si denně předává kódové zprávy s neznámou osobou za skleněnou přepážkou. Zanedlouho na scénu vstoupí druhý J. K. Simmons z paralelní dimenze, vzpřímený úspěšný muž, který by na místě obyčejného spojaře třicet let rozhodně nezůstal. Skvělý herec, jakým Simmons bezesporu je a jemuž se hlavní role podivuhodně vyhýbají, si přímo užívá asymetrickou dvojroli. Pilotní díl uvedla televizní stanice Starz již 10. prosince loňského roku, ale naplno se slibně vypadající seriál rozjíždí až koncem ledna.

Altered Carbon – 2. února, Netflix

Pokud jednoho dne lidstvo vyhraje souboj nad smrtí, určitě to nebude zadarmo. Televizní adaptace prvního dílu románové trilogie Richarda K. Morgana Takeshi Kovacs (Půjčovna masa) nás zavede pár století do budoucnosti, kde nebude problém opustit jedno tělo a vzpomínky spolu s osobností přenést do těla jiného. Adaptace díla P. K. Dicka jsou momentálně v kurzu a drží si až překvapivě vysokou úroveň kvality. Doufejme, že tematicky blízký Altered Carbon půjde v jejich stopách.

Krypton – 21. března, Syfy

Úvodní scéna Muže z oceli, který nastartoval celý aktuálně značně pokulhávající filmový superprojekt ze světa DC komiksů, představila pohled na planetu Krypton ve velice atraktivním hávu. A byla by škoda takové prostředí nadobro opustit a blíže ho neprozkoumat. Pod dozorem dvorního batmanovského scenáristy Davida S. Goyera tak vznikl seriál, v němž se podíváme do historie supermanovské rodové linie.

The Terror – 26. března, AMC

Do Číny a do Indie! Uvidíme, kam nakonec doplují. Televizní zpracování stejnojmenného románu Dana Simmonse svým jménem zaštítil samotný Ridley Scott, což vlastně vůbec nic neznamená, ovšem na druhou stranu slibují silné herecké obsazení hlavních rolí a skutečně mrazivá atmosféra skutečně nevšední zážitek plný pocitů stísněnosti a deprese z odloučení.

Siren – 29. března, Freeform

Naštvat mořskou vílu se nevyplácí a zejména pro obyvatele přístavního městečka to může znamenat existenční problémy. Seriál Siren přichází se zajímavým a vcelku originálním námětem, který se podle ukázky dočkal i slušného zpracování.

Marvel’s Cloak & Dagger – 7. června, Freeform

Cloak & Dagger se stejně jako předchozí seriál Siren objeví na stanici Freeform (součást skupiny ABC). Mládí, romantika a superschopnosti – blíží se k nám další marvelovka, která evidentně cílí na mladší diváckou skupinu. Snad se jí podaří úspěšně čelit únavovému syndromu komiksových adaptací.

Castle Rock – během roku, Hulu

Produkční tým kolem seriálu 11/22/63 sesbíral střípky z díla Stephena Kinga a vytvořil tak seriálovou antologii, podobně jako se tomu stalo v případě díla P. K. Dicka a seriálu Electric Dreams. Barvitá mozaika příběhů společně se skvělým načasováním následujícím úspěch filmového To může seriálu zajistit slušnou sledovanost.

2 783 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.