Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 13

Autor | Aktuality | Pondělí 17 března 2014 8.30

Už jsme si mysleli, že nám jarní slunné počasí neomylně klepe na dveře, když nás silný vítr a déšť zahnal zpět do našich vyhřátých příbytků. Hráči však nesmutní a namísto výletu se mohou společně pobavit některou z her. V dnešní hlídce se podíváme nejenom na připravované zahraniční novinky, ale zjistíme, co si pro nás chystají čeští vydavatelé a navštívíme i předávání Velké ceny Deskofobie pro nejlepší hry roku 2013.

Taktické hrátky

Občas se vyplatí zatoulat se při pátrání za zajímavými hrami také na servery umožňující vydat vysněné projekty herních tvůrců. Momentálně se nám na Kickstarteru sešly hned dvě plně kooperativní taktické hry s figurkami a oba projekty už splnily svůj prvotní cíl a teď už jenom uspokojivě plní krabice budoucích her dalším obsahem. Obě hry i jejich stránky jsou kompletně v anglickém jazyce a bohužel se nezdá reálné, že bychom se mohli dočkat českých překladů v jiné než fanouškovské podobě. První z nich je Fireteam Zero od Emergent Games, ve které se ujmete několika neohrožených hrdinů v období druhé světové války a vaším úkolem nebude nic menšího než zachránit lidstvo před zástupy odporných příšer. Ty se dělí do pěti druhů a ještě k nim patří velká silná monstra, tzv. bossové. Pokud vás zajímá taktický boj s příšerami jako z Lovecraftových děl, můžete navštívit stránky projektu.

Druhým projektem je MERCS: Recon, které se odehrává v nedaleké budoucnosti, v níž celý svět ovládají různé megakorporace. Zde se jakožto profesionální komando budete muset vloupat do budov ostatních korporací, zajmout zaměstnance k pozdějšímu výslechu, ukrást důležitou dokumentaci, nebo zajistit bezpečný útěk důležité osoby. To vše vám ovšem ztíží vojáci nebo zaměstnanci bezpečnostní služby a na vaší straně nebude stát ani čas, protože čím déle vám bude splnění úkolů na nepřátelském území trvat, tím více posil stihne dorazit. Čeká vás tedy akční procházení budovou a speciální systém vyčištění klíčové místnosti, které pomalu připomíná taktické videohry ve stylu série SWAT nebo nové Door Kickers. Hra je navíc plně kompatibilní s figurkovou hrou MERCS a hráči vlastnící obě hry tak mohou figurky a komponenty využívat v obou hrách. Více o hře se dozvíte na jejích stránkách.

Velké japonské plány

Americká společnost Alderac Entertainment Group (AEG) překvapila v roce 2012 malou karetní hrou Love Letter, kterou můžeme díky společnosti MindOk znát jako Milostný dopis. Tvůrcem hry byl Japonec Seiji Kanai, jehož dalším počinem pod hlavičkou AEG jsou menší hry Mai-Star o mocných gejšách budujících si své vlivné postavení a Cheaty Mages!, ve které se stanete kouzelníky sázejícími na zápasy příšer. Jakožto kouzelníci samozřejmě chcete svým čarodějným umem pomoci svému favoritovi. Zdá se, že AEG sázka na japonské tvůrce vychází a tak do svého týmu (nazývaného Big in Japan) přizvali dalšího autora, kterým je Yasushi Kuroda známý prostě jako Kuro.

Jeho prvním příspěvkem pro AEG bude karetní hra Seventh Hero pro tři až pět hráčů s herní dobou okolo třiceti minut. V krabičce najdete 77 karet, zobrazujících sedm různých hrdinů. Na začátku hry začíná každý hráč se dvěma hrdiny a jeho cílem bude získat alespoň šest ze sedmi různých hrdinů. K tomu bude využívat nejenom zvláštní schopnost každé karty, ale také blafování. V každém kole pošle aktivní hráč skrytě jednu kartu hráči po levici. Ten si kartu může buď vzít, anebo ji poslat dál. Pokud si ji vezme, může si ji přidat do ruky. Jestliže je ale na kartě hrdina, kterého už hráč má, zahodí obě karty na odkládací balíček. Pravidel je samozřejmě více, ale na další detaily si budeme muset počkat na zveřejnění pravidel hry nebo nějaké další rozhovory s tvůrcem.

Deskofobie

O českém pořadu Deskofobie zaměřeném na společenské hry jsem se již dříve zmiňoval. Dnes má jejich YouTube kanál více než padesát videí a stejně jako v předchozích letech, i letos se předávala Velká cena Deskofobie vybraným hrám za rok 2013. Rozhodovalo se celkem v deseti kategoriích a hry hodnotilo čtrnáct porotců. Oproti předchozím cenám byl pro letošní příležitost díky úspěšné kampani na serveru Startovač uspořádán decentní galavečer spojený s vyhlášením výsledků a následným hraním her a diskuzemi. Večera se zúčastnilo hned několik zvláštních hostů – zástupci vydavatelství Blackfire Entertainment, REX hry a Stragoo Games, překladatel Jan Kantůrek, spisovatelé Jiří Walker Procházka a Františka Vrbenská nebo dřívější předseda Mensy ČR a pořadatel Pragoconu Václav Fořtík. Více informací o Velké ceně a výsledcích, stejně jako i nová videa, si můžete prohlédnout přímo na stránkách pořadu v sekci Cena.

Všude dobře, doma nejlépe

Jak jsem zmínil výše, byli na předávání Velké ceny Deskofobie přítomni také zástupci několika vydavatelství. Zřejmě nejvíce informací o připravovaných novinkách sdělil zástupce společnosti Blackfire.  Prvním českým překladem bude nová párty hra Concept, ve které se pomocí nápověd snažíte uhodnout, co má aktivní hráč na mysli. Hra obsahuje karty s možnými slovy, osobnostmi a mnoha dalšími kulturními odkazy. To vše je třeba upravit pro české prostředí a tak se dočkáme známých českých postav, filmů, hudebních hvězd a mnoho dalšího. Druhý oznámený překlad nepochybně ocení množství zarytých fanoušků výborné fantasy se silnými slovanskými vlivy z pera polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Ignacy Trzewiczek (např. 51st State, Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island) připravuje ve spolupráci s americkým vydavatelstvím Fantasy Flight Games (FFG) a videoherní společností CD Project RED společenskou hru ze světa Zaklínače. I bez znalosti cizích jazyků si tak hráči mohou v dohledné době užít dobrodružství Geralta z Rivie, kouzelnice Triss Ranuncul, trpasličího válečníka Yarpena Zigrina nebo barda Marigolda. Příběh bude balancovat na pomezí knižní a videoherní série a každá postava bude mít možnost vlastního zlepšování se v průběhu hry. Ačkoliv budou hráči bojovat především proti monstrům a plnit rozličné úkoly, nejedná se o kooperativní hru a vítězem se může stát jenom jeden.

878 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Kim — 17.3.2014 @ 12.31

    Sakra chci být milionář a den ať má tak 35.hod.

  2. Komentáře by Thales — 17.3.2014 @ 12.34

    Takové přání má asi každý hráč. 😉

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.