Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 3

Autor | Aktuality | Pondělí 8 července 2013 7.45

Ačkoliv je pro Evropany největší herní událost SPIEL 2013 ještě poměrně daleko, v USA už firmy zbrojí na největší veletrh za velkou louží. V polovině srpna proběhne v Indianapolis v Indianě akce Gen Con, kde představují své novinky velké společnosti zaměřené převážně na americký trh jako je například Fantasy Flight Games. Můžeme tak v brzké době očekávat další zajímavá oznámení, nové fotografie komponent a pravidla novinek ke stažení. Jak všichni víme, letní prázdniny začaly, města se vylidnila a dětem nastává čas her. Ten ale není výsadním právem nejmenších a zábava se najde i pro dospělé. Pojďme se tedy společně podívat, jaké novinky si pro naše pobavení připravují světová i česká vydavatelství.

Blackfire a Temné znamení

 

České vydavatelství ADC Blackfire Entertainment udělalo na konci června nemalou radost všem příznivcům kostkových her s hutnou atmosférou. Původní hra Elder Sign zasazená do města Arkham (známé z díla spisovatele H. P. Lovecrafta, nikoli blázinec z komiksů o Batmanovi), ve kterém se hráči coby vyšetřovatelé snaží zastavit nekalé plány Prastarých v místním muzeu, se dočká vydání i u nás, a to v kompletním českém překladu. Pod názvem Temné znamení se s ní pravděpodobně setkáme ještě tento rok, ačkoliv bližší datum zatím není k dispozici (Blackfire je na informace převážně skoupý). K této příležitosti máme jasný tip na další recenzi, ve které zjistíte, zda je hra to pravé pro vás a vaši herní skupinu.

Portal Publishing odkrývá novinky

 

Po radostné zprávě z českých luhů a hájů se přesuneme směrem na jihovýchod do Polska. Portal Publishing odhalil dvojici nových her, které si odbudou světovou premiéru v říjnu na největším evropském veletrhu her SPIEL 2013 v německém Essenu. Nejprve se přesuneme do Francie roku 1729, a tedy před známou revoluci. The Legacy: Testament of Duke de Crecy z vás udělá francouzského šlechtice, který má sice peníze i moc, ale velmi dobře si uvědomuje nadcházející změny a hodlá se na ně adekvátně připravit. Abyste zabezpečili budoucnost svého rodu, budete se snažit během tří generací získat co nejvíce majetku, prestiže, kontaktů a vazeb na jiné mocné francouzské i zahraniční rody. Budete vybírat partnery svým dětem, kupovat nemovitosti, získávat dovednosti a činit mnoho dalších závažných rozhodnutí.

Jak by dopadlo setkání pětice frakcí na jedné vesmírné stanici? Přestože odpověď už možná tušíte, na otázku jasně odpoví až hra Theseus: The Dark Orbit, ve které se střetne pět frakcí v boji na život a na smrt. Hráči budou přesouvat své jednotky do různých místností, bojovat proti figurkám soupeřů, připravovat zákeřné pasti nebo tajné průchody a také škodit. Svým pohybem totiž hráči omezují pohyb ostatním. A jaké frakce se střetnou uprostřed hlubokého vesmíru? Skupina vědců se nepohodne s vesmírnými mariňáky, do čehož se ještě zapojí mimozemšťané podobní vetřelcům i klasičtí návštěvníci Země s šedými těly, velkou hlavou a černýma očima. Poslední rasa ovšem zůstává záhadou – tvůrci pouze píší, že jsou důvodem, proč jsou zbylé čtyři skupiny na vesmírné stanici. Stejně tak jsou důvodem, proč teď všichni bojují o holý život. Dle obalu se zdá, že nás čeká příjemně temné překvapení.

Boj o bezpečnost města

Davida Ausloose mohou čeští hráči znát díky povedené hře Stanice Paranoia. Na Kickstarteru se mu pod dohledem německé společnosti Queen Games momentálně velmi úspěšně financuje nová hra se zombie tematikou a na letošním veletrhu SPIEL představí svou další novinku. Rogue Agent z produkce společnosti White Goblin Games přesune hráče do Rain City, ve kterém je „Agentura“ tou poslední hradbou mezi slušnými občany a bezskrupulózními zločinci. Dva až čtyři hráči se stanou agenty této organizace pro potírání zlořádů a budou se snažit být tím nejlepším v čištění města.

Nebyla by to ovšem hra od Ausloose, kdyby v tom nebyl nějaký háček. V pravidlech totiž najdete dvě varianty hry, přičemž ta druhá zní velmi zajímavě. Lidstvo totiž vyvinulo a běžně začalo používat droidy, kteří jsou dnes již k nerozeznání od lidí. Někteří pracují i v Agentuře, ačkoliv to jejich spolupracovníci vůbec nevědí. Co se ovšem stane, pokud se někde v hloubi obvodů, tištěných spojů a drátů objeví zárodek šílenství? Jeden hráč se tak může tajně stát sabotérským droidem, který hodlá proměnit město v bojovou zónu a nenáviděnou Agenturu srazit na kolena. Zdá se, že nás čeká napínavý sci-fi detektivní zážitek.

Post-apokalyptické řádění potřetí

Společnost Z-Man oznámila již třetí vydání původní polské strategické hry Neuroshima Hex pro světový trh. Ve verzi 3.0 jsou nové ilustrace vycházející z posledního vývoje post-apokalyptického světa, který má již deset let vlastní RPG a inspiruje se takovými žánrovými klasikami jako Terminátor, Šílený Max nebo Fallout. Pravidla prošla korekcí a byla doplněna o nové příklady a odpovědi na otázky hráčů. V krabici také nenajdete pouze čtyři armády, jak tomu bylo u prvních dvou edic, ale rovnou pět – novinkou je frakce Doomsday Machines. Součástí je také sólo hra a úkoly, které najdete na 55 kartách. Poslední novinkou jsou další herní varianty. Hodláte-li roztočit na maximum mozkové závity v nelítostném souboji uprostřed jaderným konfliktem zničených Spojených států amerických, budete mít velmi brzy vhodnou příležitost.

917 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.