Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 5

Autor | Aktuality | Pondělí 5 srpna 2013 8.15

Zatímco v minulé herní hlídce jsme se zaměřili především na Francii, v dnešním díle doslova procestujeme celý svět. S blížícím se herním veletrhem Gen Con v americké Indianě, který proběhne v polovině srpna, se vydavatelství chlubí stále dalšími a dalšími novinkami. Stejná situace je i s blížící se evropskou obdobou Gen Conu, veletrhem SPIEL v německém Essenu, pro který už mnohá vydavatelství připravují předobjednávky. Herních novinek je tedy požehnaně a já se pokusil vybrat to nejzajímavější, co nám poslední dva týdny doposud nabídly. Pokud vás zajímá, jaké herní zážitky si pro nás připravují ve Spojených státech, Rusku, Polsku či Švýcarsku, pak čtěte dál.

Horor v celosvětovém měřítku

Americká společnost Fantasy Flight Games chce očividně dostat ze světa H. P. Lovecrafta co nejvíc. Po vydání rozšíření pro kooperativní kostkovou hru Elder Sign: Unseen Forces, ve které bojujete s Prastarými a jejich služebníky v arkhamském muzeu, byla oznámena zcela nová hra z tohoto hororového prostředí. Novinkou, která bude na letošním Gen Conu přítomna pouze v podobě hratelného dema, je Eldrich Horror. Půjde o kooperativní hru pro 1 až 8 hráčů, ve které budete cestovat po celém světě, abyste odhalili nekalé plány temných bytostí. Ačkoliv se hra na první pohled značně podobá sérii Arkham Horror, nemělo by jít o obyčejnou kopii mechanismů v jiném grafickém hávu, ale o další stupeň dobrodružství, který si v herní sbírce najde své uplatnění. Anglicky zdatní čtenáři se o tom mohou přesvědčit ve skvělém představovacím videu, které má celých 13 minut! Kromě možnosti prohlédnout si herní komponenty je ve videu i obsáhlý komentář autorů o použitých mechanikách, Prastarých, cestování apod.

Jak si naklonit bohy

Za oceánem ještě chvíli zůstaneme, ačkoliv se bude děj nové hry Asgardʼs Chosen od společnosti Mayfair Games odehrávat na severu Evropy. Ve hře pro 2 až 4 hráče si budete stavět armády s cílem získat si přízeň bohů a dobýt území soupeřů. K tomu vám bude sloužit 180 karet, rozdělených na 5 druhů – bohy, bytosti, předměty z měst, kouzelné předměty a události. Mapa bude modulární a na začátku každé hry si ji tedy hráči mohou sestavit dle libosti – každý mapový díl bude obsahovat dva druhy terénu a některý ještě kouzelnou zemi. Každý bůh má jiné preference, ale ocení dobrý boj. Cílem hráčů je získat přízeň co největšího množství bohů. Přestože je hra určena primárně pro více hráčů a zaměřuje se na jejich vzájemný boj o území a moc, součástí pravidel bude také hra pro jednoho hráče a kooperativní hra dvou hráčů.

V2 versus odboj

Polské vydavatelství Phalanx Games Polska uvede letos na trh hru z druhé světové války Days of Honor: Operation Wildhorn III (v orig. Czas Honoru: Operacja Most III). V této karetní hře dvou hráčů se proti sobě v boji o továrnu na novou Hitlerovu Wunderwaffe – raketu V2 – postaví německé jednotky a polský odboj. Zatímco úkolem Němců je udržet továrnu a probíhající testy raket v tajnosti, Poláci se snaží získat co nejvíce informací a pozůstatků raket, aby mohli varovat britské spojence před touto ničivou novinkou. V poslední době zažívá polský trh s hrami rozkvět a nejednou nám naši sousedi ukázali, že jsou schopni připravit originální hry stejně jako neotřelá témata.

Slovanské fantasy na stole

Na naší cestě světem se přesuneme dále na východ do samotného Ruska. Dvojice vydavatelství Igrology a Hobby World společně představují novou hru pro jednoho až čtyři hráče Desktopia. Stanete se v ní vůdci jednoho ze čtyř velkých národů země Nastola – ohně, trávy, kovu nebo prachu. Vtip spočívá v tom, že tyto velké národy jsou ve skutečnosti malé disky, které bojují o nadvládu nad kuchyňským stolem, nebo jakoukoliv jinou rovnou plochou. Pohyb i bitvy probíhají cvrnkáním a každý disk má vlastní kartu, která popisuje jeho schopnosti a vlastnosti. Pokud máte na stole tužku nebo jiný předmět, vytvoří terénní překážku a v jednoduchosti tak máte možnost prakticky z čehokoliv vytvořit zajímavé herní prostředí. Gen Con umožní hráčům vyzkoušet si demo této zajímavé hry, takže si na první ohlasy počkáme už jenom pár dní.

Švýcarský fantom opery

 

Bruno Cathala a Ludovic Maublanc spojili síly a pod hlavičkou švýcarského vydavatelství Hurricane připravili dvěma hráčům návštěvu opery. Le Fantôme de l’Opéra je deduktivní hra, která je vystavěna na základu oblíbeného Mr. Jack. Namísto Jacka Rozparovače zde ovšem jeden hráč představuje fantoma a druhý se snaží zjistit, kdo to je. V opeře se pohybuje celkem osm osob, z nichž jednu si na začátku hry hráč fantoma náhodně vytáhne. Cílem fantoma je vystrašit zpěvačku La Carlottu natolik, aby uprchla z opery. Za tímto účelem může za jasně daných podmínek dělat rozruch v různých místech opery. Aby to vyšetřovatel neměl tak snadné, mají všechny osoby nějaký zájem na tom, aby La Carlotta nevystupovala, ať už jde o závist či něco jiného. Podobně jako v Mr. Jack vás tedy i zde čeká zapeklitý souboj myslí, blafování a dedukce hodná zkušeného detektiva.

757 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.