Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 9

Autor | Aktuality | Pondělí 21 října 2013 8.50

Největší veletrh her na starém kontinentě započne tento čtvrtek a hráči už netrpělivé vyhlíží své favority a třesou se na nově uváděné libůstky. Během dnů následujících po tomto veletrhu si budete moct udělat vlastní představu o této akci prostřednictvím písemných reportáží, ve kterých se rozepíši nejenom o veletrhu jako takovém, ale především vás čeká představení nových her, zajímavostí, doplňků a mnoho dalšího, co bude v německém Essenu k vidění. Než však SPIEL 2013 započne, můžeme si několik novinek představit s předstihem už dnes a nebude toho málo. Od vesmírných lodí přes komiksy a návštěvu dalekého Japonska až ke konečnému posezení u lahodné kávy.

Vesmírné lodě z kostek

Společnost Funforge představuje hráčům oku libé hry, jakými jsou Isla Dorada se svým prozkoumáváním exotického ostrova, nebo Tokaido přinášející téměř zenový herní zážitek. Na letošek si pro nás tvůrci připravili jednoduchou a rychlou vesmírnou hru Quantum, ve které se dva až čtyři hráči coby velitelé soupeřících pozemských flotil utkají o nadvládu nad nově objevenou částí vesmíru. Vesmírné lodě zde představují klasické šestistěnné kostky, které dle číslice zastupují jeden ze šesti typů lodi, přičemž každá disponuje zcela jinou manévrovatelností, bojeschopností a zvláštní dovedností. S herní dobou kolem třiceti minut by se tato hra mohla stát velmi příjemnou a rychle odehranou vesmírnou strategií, kterou si náležitě užijí noví nebo méně nároční hráči, stejně jako v ní najdou zálibu zkušenější herní veteráni. Pokud vás má slova dostatečně nezaujala, možná to dokáže video upoutávka či pravidla hry. Očekávání jsou vskutku velká, doufejme, že budou naplněna.

Komiksy na stole

O IDW Games jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, možná vám ale bude něco říkat IDW Publishing. Americké komiksové vydavatelství se rozhodlo vytvořit samostatné herní studio, které převede na herní plochu dva oblíbené komiksy. První hrou bude 30 Days of Night: A Game of Survival, která vychází z komiksu odehrávajícího se v malém aljašském městečku Barrow, které během polární noci přepadne skupina upírů. V roce 2007 jsme mohli zhlédnout stejnojmenný film, který z třídílného komiksu vychází. Druhým dílem bude Kill Shakespeare: The Board Game, jež přináší zážitek z méně známé komiksové série míchající všemožné postavy z Shakespearových děl do téměř fantasmagorického dobrodružného příběhu. Ačkoliv zatím nebylo zveřejněno nic o pravidlech nebo použitých herních mechanismech, jsou už známy vizuální podoby krabic a také datum vydání. To bylo u obou her stanoveno na druhý kvartál roku 2014.

Pixely vládnou světu

U videoher (a především pak her z tzv. indie scény nezávislých vývojářů) se v poslední době prosazuje znovuobjevená fascinace starou osmibitovou grafikou, a jelikož se tato nostalgická vlna setkala s úspěchem i u hráčů, bude zřejmě návrat k hrubé čtverečkové grafice ještě chvíli trvat. I společenské hry ale umí držet krok s dobou a tím pádem k nám z dílen GameWorks SàRL přichází hra PIX. Párty hra pro čtyři až devět hráčů je ve své podstatě vystavěna kolem kreslení. Každý hráč má k dispozici herní desku a zásobu černých a jeden červený pixel. Během stanovené doby se každý hráč snaží tajně nakreslit slovo, které si předtím vylosoval. Jakmile čas uplyne, ukážou hráči své výtvory a doufají, že alespoň jeden člověk pozná, oč jde. Hádající i kreslíř získávají při správném určení slova vítězný bod. Má to však háček – obrázky se ukazují dle počtu použitých pixelů – čím méně jich je v obrázku použito, tím dříve obrázek ukazujete. Stanete se 8-bitovým mistrem kresby, nebo se radši vrátíte k tradičním realistickým kresbám? To už je zcela na vás, i proto, že hra je už v naší zemi dostupná a máte tedy možnost si vše vyzkoušet.

Nelehký život Geishi

Jméno Seiji Kanai možná hned nevzbudí emoce, ale jedná se o tvůrce hry Love Letter, kterou v Čechách známe díky společnosti MindOk pod názvem Milostný dopis. Pro letošek si ve spolupráci s Alderac Entertainment Group (AEG) připravil další karetní hru Mai-Star, tentokráte pro tři až šest hráčů a herní dobou kolem půl hodiny. Coby gejši se hráči snaží vydobýt si co největší známost, prestiž a postavení, čehož dosáhnou správným využíváním svých zákazníků. Zatímco jeden může velmi dobře posloužit k šíření dobré pověsti a zvětšování elitní klientely, druhý muž nabízí značně uspokojivou sumu peněz. O stejnou věc se ovšem snaží i další hráči a v domě plném společnic tak dochází k intrikám, vylepšování vlastní pověsti a očerňování druhých, výběru movitých klientů a tak dále. Po zkušenostech s Milostným dopisem jsou očekávání hráčů značná. Svůj případný zájem můžete snadno konfrontovat se skutečností v podobě pravidel, která jsou volně ke stažení na oficiálních webových stránkách hry.

Máte rádi kávu?

Pokud vyhledáváte krásné hry, společnost Matagot vás zřejmě nikdy nezklame. Pro letošek si připravila hned několik titulů, kterým se nepochybně budeme dále věnovat v reportážích z Essenu, ale dnes se podíváme specificky na jednu s kávovou tématikou. Celá věc s kávou ve skutečnosti není tak horká, jelikož ve hře Cappuccino pro dva až čtyři hráče bude hlavní roli hrát především taktika a plánování. 64 kelímků na kávu ve čtyřech hráčských barvách slouží jako herní plocha a cílem hráče je tvořit z do sebe poskládaných kelímků co největší věže, na jejichž vrcholu je právě kelímek nesoucí jeho barvu. Veskrze jednoduchá hra se zajímavými možnostmi jednoduššího taktizování by měla zabrat kolem čtvrt hodiny a pravidla jsou plně k dispozici na stránkách společnosti věnovaných právě této hře.

Šálkem, či lépe řečeno kelímkem kávy se s dnešní Herní hlídkou rozloučíme a velkou záplavu novinek čekejte především od příštího týdne. Do té doby přeji všem příjemné herní zážitky.

2 082 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.