Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 10 června 2013 7.45

V dnešním přehledu upustíme od neutuchajícího ruchu nových projektů na serveru Kickstarter a podíváme se na tradičnější vydávání novinek. Čeká nás kombinace karetní deck-building hry s novým RPG světem, neopomeneme zmínit čerstvý přírůstek do westernové série, ukážeme si, kam až může zajít herní vydavatelství v podpoře svých fanoušků a přečteme si pravidla ke dvojici her, které se v brzké době objeví na pultech obchodů. Než se vrhneme do víru herních novinek, je vhodné zmínit, že byly zveřejněny nominace prestižního ocenění Spiel des Jahres 2013, které vytvořila v roce 1978 skupina německy hovořících herních recenzentů. Cílem je podpora a propagace kvalitních her jakožto kulturní složky a doporučení vhodných her pro rodiny a děti. Seznam vybraných kandidátů a více o ocenění se dozvíte zde.

Karetní RPG zážitek?

Společnost Alderac Entertainment Group (dále jen AEG) hráče značně překvapila oznámením nové hry Thunderstone: Numenera. Mike Elliott představil sérii Thunderstone jako první fantasy deck-building hru, která se snaží navodit zážitek obdobný RPG hrám. Po vyslyšení hráčské kritiky a získaných zkušenostech uvedla AEG na trh vylepšenou sérii Thunderstone Advance. Ta se nyní dočká samostatně hratelného rozšíření s podtitulem Numenera. Pokud vám toto slovo něco říká, rozhodně se nemýlíte, protože jde o nově připravovanou RPG hru od tvůrce Monte Cooka. Ten vytvořil či spolupracoval na desítkách různých her na hrdiny, včetně světoznámých sérií Dungeons & Dragons a Pathfinder. Numenera se také stala předlohou k nové počítačové RPG hře Torment: Tides of Numenera od společnosti inXile Entertainment, která je duchovním pokračovatelem legendárního Planescape: Torment.

Hráči tak získají možnost navštívit zajímavý post-apokalyptický svět kombinující prvky fantasy a sci-fi. Přestože pravidla ještě nejsou k dispozici, v balení najdeme kromě nových karet hrdinů, příšer, vesničanů či pokladů také dvacetistěnnou kostku a dva žetony hraničářů. Informace o obsahu a ukázku prvních tří nových karet najdete na stránkách společnosti AEG. Pokud vás tato kombinace zaujala, vězte, že budeme mít možnost si vše vyzkoušet ještě tento rok.

Divoký Západ v kostkách

Oblíbenou westernovou karetní hru Bang! si brzy budou moci vychutnat také milovníci kostek. Italská společnost dV Giochi v letošním roce představí Bang! The Dice Game. Herní principy zůstávají prakticky stejné, hráči si na začátku rozdají karty postav (šerif a jeho pomocníci, banditi a odpadlíci), jenom namísto karet budou házet pěticí šestistěnných kostek. Eliminace karet má hru výrazně urychlit a dohrání by mělo být otázkou patnácti minut.

Na kostkách najdete klasické symboly známé z karet – bang, gatling, šíp indiánů, dynamit, lepší dostřel a pivo. Ve svém kole tak můžete střílet po ostatních, léčit sobě či druhým životy, nebo s pomocí šípu dávat hráčům žetony indiánů, které po rozebrání všem ubírají životy. Pro milovníky divokého západu a kostek je to nepochybně skvělá zpráva!

Podpora fanoušků na jedničku

Někteří z vás možná znají dvojici amatérských filmů Gamers, které pojednávají o hráčích RPG her a jejich mnohdy absurdních dobrodružstvích a zážitcích u stolu i ve hře samotné. Nedávno se podařilo zafinancovat natočení třetího filmu, ve kterém se hrdinové mimo jiné podívají na největší světový festival společenských her v USA – slavný Gen Con v Indianě. Jedna z hlavních linií příběhu se točí okolo až fanatického hráče Casse, který mimo RPG propadl také fiktivní sběratelské karetní hře Romance of the Nine Empires. Střetávají se v ní rozličné frakce se snahou rozšířit svou moc a setkáte se s natolik bizarními protivníky, jako jsou steampunkoví mimozemšťané, křižáci temného boha, američtí vojáci z druhé světové války nebo říše nemrtvých.

Vtip je v tom, že tvůrci filmu kontaktovali společnost AEG, která The Gamers: Hands of Fate nejenom částečně zaštítila, ale smyšlenou hru doopravdy vydá. Společnými silami tak na základě znamenité Legend of the Five Rings vznikla i „patnáct let stará“ sběratelská karetní hra Romance of the Nine Empires. Letos budeme mít možnost zakoupit „výroční edici k oslavě patnácti let hry“, ve které najdeme pět nejlepších balíčků z posledních mistrovství světa. Nebude se samozřejmě jednat o sběratelskou hru, ale hotovou karetní záležitost, u které se možná dočkáme menších rozšíření. Řekněte sami, takový přístup firmy k fanouškům zaslouží respekt.

Jak se to hraje?

Fantasy Flight Games (dále jen FFG) na svých stránkách uveřejnilo pravidla hned dvou her. Prvním je rozšíření pro kooperativní kostkovou hru na motivy díla H. P. Lovecrafta – Elder Sign: Unseen Forces. V původní hře jsme se v roli vyšetřovatelů snažili zabránit Pradávným vstoupit do našeho světa a hráči museli projít mnoha hrůzami, které pod pláštěm noci ukrývalo muzeum v Arkhamu. V Unseen Forces přichází kostka požehnání a kostka prokletí, nové karty, příšery, vyšetřovatelé i Pradávní. Znatelnou změnou prošly také základní lokace ošetřovny, obchůdku se suvenýry a ztrát a nálezů. Jestliže vás zajímá, co bude rozšíření obsahovat a jak se bude hrát, můžete si přečíst pravidla.

Můžete si také prohlédnout pravidla remaku steampunkového Borderlands z roku 1982. FFG letos uvedou na trh novou upravenou verzi této hry pod názvem Gearworld: The Borderlands. V post-apokalyptickém prostředí plném netradičních vynálezů a parních strojů se hráči ujmou svého klanu, který živoří na povrchu zdevastované Země. Cílem je ovládnout strategická místa na mapě a zajistit si tak zdroje, které můžete prodávat obyvatelům nebeských měst, kteří i po zkáze žijí v přepychu, pohodlí a bezpečí. Kdo se těmto šťastlivcům dostatečně zavděčí, vyhrává hru a zároveň vstupenku do lepšího života v nebeském městě. Čeká vás získávání surovin, obchod, ale i boj. Jak se celá hra bude hrát, zjistíte zde.

716 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.