Ocenění

Holmes versus Mythos, superhrdinové a novinky v češtině

Autor | Aktuality | Pondělí 29 dubna 2013 7.25

S příchodem tepla pookřáli také autoři a vydavatelé společenských her v zahraničí i u nás. Už dříve zmiňovaný server Kickstarter pro financování a nastartování projektů se stává stále oblíbenější platformou nejenom pro tvůrce PC her, ale čím dál tím častěji také pro autory stolních her. Proto i mezi dnešními novinkami jsou projekty právě z tohoto webu, které už mají zajištěné finance a nyní nezbývá než počkat si na jejich vydání. Zamíříme však i do české kotliny, abychom zjistili, co si pro nás připravili čeští vydavatelé MindOk a Blackfire. Uzříme tak souboj nejznámějšího detektiva na světě s těmi nejtemnějšími mocnostmi vesmíru, dále budeme svědky souboje dvou špionů nebo povedeme svůj národ k dokonalosti.

Sherlock Holmes se postaví Cthulhu

Povídka Studie ve smaragdové od Neila Gaimana si v roce 2004 vysloužila ocenění Hugo pro nejlepší povídku a možná právě proto si ji vybral Martin Wallace a jeho Treefrog Games jako námět pro svou novou hru A Study in Emerald. Příběh pojednává o historických postavách ve světě ovládaném příšerami z hlavy spisovatele H. P. Lovecrafta. První verze pravidel této zajímavé kombinace pro dva až pět hráčů je volně ke stažení na stránkách výrobce, stejně jako tzv. print & play verze pro vyzkoušení hry. Přestože se na první pohled nezdá, že by zde hráči nalezli nějaký převratný mechanismus, za povšimnutí rozhodně stojí rozdělení na dvě skupiny, přičemž vyhrát může pouze jeden člověk. Jak to zamíchá se samotnou hrou ale jen tak snadno nezjistíme, neboť hra bude k dostání pouze v rámci kampaně na Kickstarteru nebo přímo prostřednictvím obchodu Treefrog Games. V případě úspěchu by mohl být druhý dotisk volně v distribuci v roce 2015.

Superhrdinové v nesmiřitelném boji proti superpadouchům

Hero Brigade od společnosti Zucchini People Games připraví dvěma hráčům karetní zápolení kladných a záporných postav v komiksovém stylu. Přestože se hra nechlubí postavami žádného známého komiksového vydavatelství, mají ilustrace tu správnou atmosféru. Autoři slibují rychlou akci s prvky deck-buildingu (stavění herního balíčku karet během hry) a především pořádnou dávku zábavy. Hledáte-li karetní komiksovou hru a nepřišli jste na chuť DC Deck-building Game, nezaujalo vás Sentinels of Multiverse, nebo nechcete čekat na obtížně sehnatelné Legendary: A Marvel Deck Building Game, může být Hero Brigade toužebně hledanou zábavou.

Špioni se nešetří

Alderac Entertainment Group představuje dedukční novinku pro dva Agent Hunter, která se točí kolem znesvářených špionů. Autor Mike Elliot (např. karetní fantasy série Thunderstone) zaobalil do atraktivního tématu v zásadě jednoduchou hru plnou odhadování a riskování. Cílem je zničit bezpečné domy (v češtině by možná lépe znělo úkryty nebo základny) soupeře, čehož se dosáhne odhalením vlastní karty z ruky nebo stolu se shodnou bodovou hodnotou. Koncept zní vskutku prostě, je však okořeněn několika málo triky, které umožní zamotat soupeři hlavu. Pravidla jsou koneckonců volně ke stažení na stránkách výrobce, takže má každý možnost vše subjektivně zhodnotit. Hra zatím působí jako sympatické dedukčně-blafovací zpříjemnění volného času dvojic.

Dobrodružství pokračuje

Velmi dobrou zprávou pro všechny fanoušky Pána prstenů si připravilo české vydavatelství Blackfire. To před časem vydalo základní balení kooperativní karetní hry od společnosti Fantasy Flight Games The Lord of the Rings: The Card Game (v češtině jako Pán Prstenů karetní hra) a i přes obavy některých hráčů oznámilo vydání všech rozšíření prvního příběhového cyklu Stíny Temného hvozdu. Čeští hráči si tak užijí dalších šest dobrodružných příběhů, nové hrdiny, nepřátele, pomocníky i zrádná prostředí. Takže hodně zábavy a hlavně si dejte pozor na trolly!

Nejlepší civilizace

Poslední novinka je taktéž z naší domoviny. Společnost MindOk představí v českém jazyce strategickou civilizační hru Terra Mystica pro dva až pět hráčů. Ti si budou moci vybrat jednu ze čtrnácti civilizací, které v průběhu hry povedou k lepším zítřkům. Každá civilizace je vázána na určitý druh terénu, na kterém může stavět své budovy. Kdo zvládne nejlépe využít své okolí, obchodovat s ostatními a rozvíjet technologie, ten vytvoří nejmocnější civilizaci a zvítězí. Po Studené válce je toto další zajímavá zahraniční hra, která si s pomocí této společnosti našla cestu k českému hráči.

2 390 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.