Ocenění

Kniha bolesti − temná kobka žánrové literatury (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 29 srpna 2013 10.15

Ne, nebojte se, nejde o to nejhorší, co nám fantastika může nabídnout. Připravovaná antologie Kniha bolesti editora Marka E. Pochy sice slibuje bolestný čtenářský zážitek, ale ne snad kvůli kvalitě jednotlivých povídek. Ústředním motivem antologie je totiž bolest jako taková, bolest, která nás doprovází od počátku našich životů až po jejich konec. V knize se nám představí neobvyklá směs českých a slovenských autorů: Jiří. W. Procházka, Dušan D. Fabian, Martin Moudrý, Marja Holecyová, Daniel Tučka, Hanina Veselá, Mark E. Pocha, Anna Šochová, Milan Petrák, Janko Iša a František Jirka. Pro ty z vás, kteří buď pozapomenuli, nebo se snad nikdy nenaučili libozvučné slovenštině, máme dobrou zprávu – vše je v českém jazyce!

Kniha bolesti (sestavil Mark E. Pocha)

vázaná, překlad Lucie Kurdiovská, obálka Martin Luciak, 304 stran, cena 349 Kč

vydá nakladatelství Artis Omnis

Říká se, že člověk by měl v životě zkusit všechno. Ale také se říká, že injekce nebolí, nebo že duše dobrých lidí putují po smrti na lepší místo. A proto mějte na paměti, že jestli se rozhodnete nahlédnout na lidskými tekutinami potřísněné stránky Knihy bolesti, budou tam na vás čekat tmavá zákoutí, rezavé řetězy, krví pokryté háky, proděravěné plíce, odlehlé horské chaty, děsiví noční tvorové, oživlé mrtvoly, démonické bytosti, hladové krysy, nabroušené čepele, zrádní obyvatelé futuristického mrakodrapu, despotičtí zaměstnavatelé a další formy koncentrovaného zla.

Nestačilo vám to? Chcete vědět víc? Chcete vědět, o čem budou jednotlivé příběhy? Tak tedy dobrá: císařský voják prožívá peklo v bohem zapomenutém horském městečku; neobyčejný řidič na obvyklé trase potkává neobyčejnou stopařku; osamělý muž v postapokalyptickém světě propadá nebezpečným náladám; vcelku běžný pracovní pohovor se zvrhne nečekaným směrem; umělá inteligence nabude 98,69% jistoty, že za některé z jejích činů ji čekají výčitky svědomí; profesionální zabiják v gigantickém městě přijme nesprávný kšeft; andělská křídla proti pekelným červům; všepohlcující oheň; příběhy v příbězích…

Pokud si stále ještě troufáte, můžete se do této knihy začíst. Jen aby se vám netřásly ruce.

Ukázka z knihy:

2 309 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 15.9.2013 @ 18.39

    Ukázka od Procházky je dost dobrá…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.