Ocenění

Knihovny nejsou nuda (pozvánka)

Autor | Aktuality | Sobota 28 září 2013 7.45

V Týdnu knihoven, který se letos koná už posedmnácté, nabízí Městská knihovna v Praze hned dvě akce, které by mohly zajímat fanoušky fantastiky. Pokud tedy nemáte na začátek října žádné kulturní plány, nastražte oči. V úterý budeme dokazovat, že když si víc než dvacítka zavedených i začínajících autorů myslí, že knihovny nejsou nuda, něco na tom bude. Důkazy jsou více než hmatatelné: „Nojo, má to 960 stran a váží přes kilo a čtvrt!“ tvrdí nakladatel. A ve čtvrtek se staneme svědky existencionálního střetu různého pojetí literatury. Jak obstojí náš bijec v konkurenci básníků, scenáristů a mainstreamových beletristů? Proti „buldozeru české fantastiky“ Jirkovi W. Procházkovi budou stát stejně zdatní šampioni z jiných žánrů. Těšte se na zápas století.

Legendy prokleté knihovny

Úterý 1.10. od 17:30

Knihovna Smíchov (Náměstí 14. října 15, Praha 5)

Knihovny jsou opředené legendami, o tom není sporu. A tak se není čemu divit, že kniha na toto téma s povídkami od předních českých autorů fantasy je opravdu tlustý svazek. Novinku představí nakladatel Michael Bronec, spisovatelé Dan Tučka a Tomáš Bandžuch a knihovník Míla Linc.

Diskuzní večer o autorské tvorbě a různých pohledech na psaní

Čtvrtek 3.10. od 18:00

Dům čtení (Ruská 192/1455, Praha 10)

Jak přistupuje k psaní básník, romanopisec, scénárista a autor fantasy titulů? Je proces jejich tvorby rozdílný, nebo lze hledat paralely? O tom a mnohém jiném budeme diskutovat s básníkem Adamem Borzičem, prozaičkou Radkou Denemarkovou, scénáristou Vladimírem Fantou a autorem fantasy románů Jiřím W. Procházkou.

836 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.