Ocenění

Planeta opic se znovu zrodí

Autor | Aktuality | Pátek 13 května 2011 13.30

Jsme ve věku rebootů, remaků a všech možných výrazů, které si producenti vymysleli jako značku pro vytěžování úspěšných snímků. Někdy se povedou, někdy ne a nyní přišla řada na Planetu opic. Pravda, je to už druhý remake, po nepříliš povedeném kousku z dílny Tima Burtona s Markem Wahlbergem a také to není klasický příběh chlapíka, který přistane na planetě ovládané opicemi, tedy lidoopy. Podíváme se zpátky na začátek, jak vlastně rasa lidoopů, inteligentnějších než evoluce zamýšlela, vznikla.

Režie byla svěřena relativně neznámému Rupertu Wyattovi, který na sebe upozornil vězeňským thrillerem Escapist a nyní dostal do rukou Zrození planety opic společně s 90 miliony dolarů, což není málo. Obsazení si vybral velmi chytře, když klíčovou lidskou roli svěřil asi nejtalentovanějšímu herci své generace, Jamesi Francovi (naposledy si pižlal ruku ve 127 hodinách) a tu lidoopí, pokusného šimpanze Caesara mistrovi hraní bez vlastní kůže, Andy Serkisovi, který si zahrál jak Gluma, tak třeba King Konga. K tomu hrstka osvědčených dříčů na pozadí jako Brian Cox a populárních mladých tváří, kupříkladu Freidu Pinto (Milionář z chatrče).

A zápletka? Ke zvýšení inteligence vede experimentální lék na Alzheimera, který u Caesara vyvolá nečekanou mutaci, primárně v oblasti mozkové činnosti. Pár výzkumníků bere polidštěného lidoopa z nemocnice, kde začíná být stresován bezohledností lékařů, čímž se spustí řetězec událostí, které převedou homo sapiens na druhou kolej v evolučním vývoji. Česká premiéra je naplánována na 11. srpna tohoto roku a jak asi bude ona klíčová chyba ve výzkumu vypadat, si můžete prohlédnout v traileru.

642 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 17.5.2011 @ 15.42

    Mno, kromě prvního filmu ze světa Planety opic se ten zbytek pohyboval většinou hluboko pod hranicí průměru a zrovna tak příběh o Caesarovi (v dílu nazvaném „Dobytí Planety opic“, nepletu-li se). Že by po dlouhé době šance na remake lepší originálu? 😉

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.