Ocenění

RPG jako karetní hra? Novinky ze známých světů!

Autor | Aktuality | Pondělí 15 dubna 2013 7.45

V letošním roce nás svou produkcí překvapí hned dvě americké společnosti. Na pole deskových her se po velkém nástupu Dungeons & Dragons (připomeňme např. Castle Ravenloft nebo Lords of the Waterdeep) podívají i další dva oblíbené světy známé z her na hrdiny. Novinku si pro nás připravila společnost Paizo, která svým fantasy světem Pathfinder skládá neskrývanou poctu právě výše zmíněnému prostředí z produkce Wizards of the Coast. A právě Pathfinder se dočká převedení do kooperativní karetní hry s prvky RPG a deck-buildingu, tedy stavění balíčku karet během hry.

V Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords si hráči nejprve vyberou postavy a dle nich obdrží startovní balíčky karet. Další karty si do balíčku budou dokupovat během hry a tím zajišťovat svému hrdinovi lepší vybavení, kouzla či dovednosti. Ty se budou náramně hodit, až budou hráči společnými silami procházet dobrodružstvím, bojovat s příšerami a páchat různé další dobré skutky. Dobrodružství si zahrajete až ve čtyřech lidech, ale autoři mysleli i na vlky samotáře a vše je upraveno i pro napínavý zážitek jednoho hráče.

Druhou novinkou se klasickému žánru fantasy trochu vzdálíme a přesuneme se do relativně blízké budoucnosti planety Země. Ta je kromě nejnovějších technologií také místem pro magii, elfy, trpaslíky a další neobvyklá stvoření. Z popisu už možná někteří poznali proslulý kyberpunkový svět Shadowrun od společnosti Catalyst Game Labs. Shadowrun: Crossfire nám taktéž připraví karetní zážitek a stejně jako v případě Pathfinder Adventure Card Game i zde budou obsaženy prvky deck-buildingu. Obě hry obsahují shodně, i když s odlišnými mechanismy, i výběr hrdiny a rasy, dokupování rozličných zbraní, výcviků, mechanických vylepšení a dalších výhod, které vašim postavám usnadní plnění nebezpečných misí. Ve hře má být navíc obsažen systém kampaně, díky kterému bude možné přímo vylepšovat jednotlivé postavy, k čemuž by měly sloužit nálepky různých augmentací, které si hráči za získané zkušenosti budou lepit na karty postav.

Ačkoliv o hrách kromě pár obrázků (v případě Shadowrun: Crossfire pouze logo) a krátkých rozhovorů s autory není zatím mnoho známo, rozhodně si zaslouží pozornost. Stále se totiž nestává tak často, aby se známé herní světy dostaly na stůl v jiné podobě než jako deníky postav, tužka a pár kostek. Pokus o převedení zážitku z RPG her do balíčku karet zde už byl a výsledkem je série Thunderstone, které ovšem přes všechny klady chybí požitek z rozvíjení postav. Nezbývá nám, než si počkat na další informace, obrázky a především pravidla.

782 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 15.4.2013 @ 19.35

    Shadowrun by mne zajimal o dost víc.
     

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.