Ocenění

Vyšlo steampunkové číslo časopisu Jupiter!

Autor | Aktuality | Pondělí 23 září 2013 9.15

Slovenský elektronický sci-fi časopis Jupiter jsme vám představili docela nedávno v rozhovoru s jeho šéfredaktorem Martinem Králikem. Na profesionální úrovni si hledá místo v silné konkurenci českých měsíčníků. V září vyšlo už šesté číslo, s nímž přichází řada změn. Tou nejdůležitější je samozřejmě fakt, že jde o první placené číslo, přičemž jeho předchůdce si stále můžete stáhnout na stránkách věnovaných časopisu zcela zdarma. Šesté číslo je navíc věnováno steampunku a ohlašuje tak do budoucna tematicky zaměřená čísla (příště se dočkáme space opery). Tak jako v minulosti je velká část obsahu časopisu v češtině, takže i ti, co mají se slovenštinou problémy, si určitě přijdou na své…

Tahákem obsahu šestého čísla je rozhovor s průkopníkem steampunku Timem Powersem, autorem Bran Anubisových (ukázka z rozhovoru). Zahraniční povídku napsala jako vzpomínku na společné dílo Williama Gibsona a Bruce Sterlinga – román Mašina zázraků, americká spisovatelka Eileen Gunnová. Nejdelší povídku čísla představuje nadějná česká autorka Petra Slováková (ukázka). Druhou českou steampunkovou povídku napsal Lukáš Z. Herma. Slovenské historky z dob převratných parních vynálezů přinášejí dvojnásobná vítězka Ceny Fantázie Lucie Droppová, stále se zlepšující mladá autorka Diana Majerová a Jozef Harendarčík, jehož povídku redaktoři rozeberou v následujícím workshopu. Petra Slováková do čísla přispěla rovněž galerií svých výtvarných děl a napsala přehledový článek o steampunku. Netematické části dominují rozhovor s Martinem Šustem, kterým Jupiter ve spolupráci s časopisem XB-1 začíná slovenským čtenářům představovat osobnosti české sci-fi scény, a třetí část seriálu Miroslavy „Elendilky“ Klempové o přednáškách na conech.

Časopis si můžete koupit na Palmknihách českých i slovenských, paypalem přímo přes systém Ganxy či převodem na účet. Všechny možnosti jsou shrnuté na stránkách časopisu. Každý platící zákazník si může stáhnout jak pdf verzi, tak i formáty mobi a epub.

1 729 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Marek78 — 23.9.2013 @ 21.00

    Dá sa zakúpiť aj na Alze. To iba pre informáciu.

  2. Komentáře by Martin Sust — 25.9.2013 @ 10.19

    Dnes má Martin Králik narozeniny, k čemuž mu ze srdce blahopřejeme. A u té příležitosti je šestka Jupiteru na Ganxy a Palmknihách se slevou!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.